Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Tadeusz Konwicki

Kronika wypadków miłosnych

„Motyw młodzieńczej miłości rzuconej na tło owego roku, w którym zmiecione zostało wszystko, co zdawało się ustalone na zawsze, przeżycia paniczyka, dla którego tak ważne zdaje się widmo społecznego awansu, Litwa, która już za moment odłączona zostanie od Korony, a nade wszystko ironiczno-nostalgiczno-zgryźliwe pióro Konwickiego czynią Kronikę wypadków miłosnych jedną z moich ulubionych książek o klęsce, jaką jest życie w całej swej rozciągłości”.
Anna Dziewit-Meller

Pierwsza wielka miłość, niepokoje dojrzewania i ostatnie takie lato. Opowieść o uczuciu, które wstrząsnęło światem Witka i Aliny to jednocześnie romantyczna podróż na Litwę w przeddzień II wojny światowej, podróż do świata, który istnieje już tylko na kartach tej jednej z najsłynniejszych polskich powieści XX wieku.
Wydanie uzupełnia mało znane, wstrząsające opowiadanie "Kilka dni wojny, o której nie wiadomo czy była" o ocalającej sile miłości, które Konwicki miał napisać zainspirowany losem Jana Brzechwy.

Tadeusz Konwicki – pisarz, scenarzysta i reżyser. Autor między innymi "Kalendarza i klepsydry" i "Małej Apokalipsy". Kronika wypadków miłosnych zekranizowana została przez Andrzeja Wajdę.

Oprawa miękka

Format: 140x205

Liczba stron: 368

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-240-6081-8

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.