Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Kres i początek

George Weigel

Kres i początek

Tłumaczenie: Michał Romanek

Nowa książka autora bestsellerowego "Świadka nadziei"!

Wielkie podsumowanie pontyfikatu Jana Pawła II.  Kiedy ukazał się Świadek nadziei, George Weigel przyrzekł Janowi Pawłowi II, że pewnego dnia dokończy opowieść o jego życiu. Kres i początek jest wypełnieniem tej złożonej Ojcu Świętemu obietnicy. To owoc dziesięcioletniej pracy autora, zamknięcie i uzupełnienie najlepszej biografii papieża.

Korzystając z nieznanych wcześniej dokumentów KGB, Stasi i Służby Bezpieczeństwa, George Weigel rysuje wnikliwy portret człowieka, który pokazał światu moralne bankructwo komunistycznej ideologii. Międzynarodowa perspektywa i unikalna wiedza o kulisach działania światowej dyplomacji pozwoliła autorowi wyczerpująco przedstawić ogromną rolę Jana Pawła II w upadku komunizmu.

Kres i początek to także przejmujący opis ostatnich bardzo trudnych lat pontyfikatu, kiedy Jan Paweł II zmagał się z cierpieniem, postępującą chorobą, krytyką swojego nauczania i głośnymi skandalami w Kościele.

Książka George'a Weigla to dzieło jedyne w swoim rodzaju, przełomowe podsumowanie życia i nauczania polskiego papieża - człowieka, który zmienił losy Kościoła i świata.

Oprawa twarda z obwolutą

Format: B(167x236)

Liczba stron: 592

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2012-09-17

ISBN: 978-83-240-1820-8

Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski

Tytuł oryginalny: The End and the Beginning

Tłumaczenie: Michał Romanek

Przeczytaj także

Myśl Jana Pawła II wobec wyzwań współczesnego świata
We wtorek 11 października zapraszamy do Wrocławia na dyskusję zatytułowaną „ Myśl Jana Pawła II wobec wyzwań współczesnego świata", w której wezmą udział nasi autorzy - biograf św. Jana Pawła II George Weigel i o. Maciej Zięba oraz Andrzej Grajewski.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.