Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Młody biskup odważnie o Kościele

Coraz częściej słyszymy o tym, że czas Kościoła już się skończył: coraz mniej osób chodzi na mszę, jeszcze mniej przystępuje do Komunii św., nie ufamy duszpasterzom, nie podobają nam się kazania. Dla wielu Kościół to wyłącznie spory o Radio Maryja i politykę. Księża oskarżani są o nadużycia wszelkiego rodzaju, pazerność i hipokryzję.

Czy taki Kościół jest nam jeszcze potrzebny? Gdzie odnaleźć jego pełny i prawdziwy obraz? Jak rozumieć miejskie ewangelizacje, w których uczestniczą tysiące osób? Czym są nowe kościelne ruchy, powstające w wielu parafiach? Dlaczego rekolekcje i pielgrzymki ciągle przyciągają rzesze zainteresowanych? Gdzie Kościół popełnia błędy, i co robi, żeby je naprawić?

Na te wszystkie pytania w odważny sposób stara się odpowiedzieć bp Grzegorz Ryś – jeden z najmłodszych polskich hierarchów. Biskup nie boi się trudnych pytań, ale także nie unika odpowiedzi. Pokazuje, że wiosna w Kościele jest możliwa zwłaszcza dzięki nowym ruchom i wspólnotom – zarówno tym bardzo znanym, jak neokatechumenat, Emmanuel czy Oaza, jak i zupełnie nowym, dopiero powstającym. Ten kalejdoskop charyzmatów daje nadzieję na prawdziwe odrodzenie życia religijnego. Ta książka to nie tylko znakomity raport o Kościele współczesnym, to także przewodnik dla wszystkich, którzy stracili wiarę w sens istnienia Kościoła.

Arka Noego na ROCKOWO!
Tutaj zobaczysz jak otrzymać tę płytę za 1 złBroszurowa ze skrzydełkami

Format: 144x205

Liczba stron: 192

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2013-04-15

ISBN: 978-83-240-2102-4

Opracowanie graficzne: Michał Pawłowski

Partnerzy


Recenzje

Historia magistra vitae
15 17
Historia magistra vitae - historia nauczycielką życia.

To przysłowie idealnie pasuje do biskupa Rysia - z wykształcenia mediewista, mocno związany z Nową Ewangelizacją. Brał udział w Przystanku Jezus, w spotkaniu na Polach Lednickich, w „Ewangelizacji na barce", Kongresie Nowej Ewangelizacji, Forum CCC - był rektorem seminarium duchownego w Krakowie, chodzi w pielgrzymce do Częstochowy, prowadząc rozważania w drodze. Jednym słowem ma bogate doświadczenie, bo stoi na „pierwszej linii frontu". Przy tym posługuje się językiem barwnym, soczystym i nie unika dowcipu.


>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.