Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Wojciech Zembaty

Koniec pieśni

Dwa światy. Jeden przedmiot, który zdecyduje o ich losach

Prawdopodobnie jedna z najlepszych powieści fantasy 2011 roku. 

Brytania, rok 537. Legendarny król Artur ginie w bitwie pod Kamlann. Atak Germanów rozpoczyna krwawą zagładę cywilizacji Brytów. Wśród wojennej zawieruchy wędruje Bedevir, rycerz i były giermek Artura. Wie, że ostatnią nadzieją Brytów jest torq - naszyjnik obdarzony niezwykłą mocą.

Współczesna Warszawa. Do psychologa Łukasza Klimkowskiego przychodzi Igi, zagubiony chłopak, prześladowany przez demony. Wkrótce dokona bestialskiego mordu, który trafi na pierwsze strony gazet. W jego rękach znajdzie się niezwykły naszyjnik.
Co się stanie, gdy skrzyżują się losy tych dwóch światów?Otwórz wrota do legendarnej krainy.

Wejdź w świat, którym rządzi stal mieczy i krwawe obrzędy druidów.
Poznaj koniec pieśni.

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 416

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2011-06-13

ISBN: 978-83-240-1637-2

Materiały o książce


Wojciech Zembaty rozmawia z Tomaszem Kosiorkiem o książce ”Koniec pieśni” (cz.1)

Recenzje

Fantasy bez flory i fauny
14 12
Według opisu na okładce „prawdopodobnie jedna z najlepszych powieści fantasy 2011 roku". Nie czytałam wszystkich książek z tego roku , ale muszę przyznać, że to naprawdę dobre fantasy. Tym bardziej cieszy, że rodzime. Jeśli ktoś lubi powieści, w których historia jest prowadzona dwuplanowo, w tym jedna z nich to świat arturiański, to książka zdecydowanie godna polecenia. Postaci są ciekawe, historia interesuje, wciąga i powoduje efekt „jeszcze tylko jednego rozdziału" oraz „szukam innych książek tego autora" (których niestety jeszcze nie ma).
>>> czytaj więcej
"Wielkie to prawo Śmierć wybrać sobie samemu"
87 37
Bardzo lubię czytać książki o średniowieczu, ponieważ przypominają mi one czasy, gdy jako mała dziewczynka wyobrażałam sobie, iż jestem księżniczką oczekującą na swojego księcia z bajki. Powieść "Koniec Pieśni" Wojciecha Zembatego nie ma praktycznie nic wspólnego z moimi dziecięcymi marzeniami. Nie ma w niej oczekujących na wybawienie księżniczek ani dzielnych, spieszących na ratunek książąt. Są za to inni fantastyczni i godni uwagi bohaterowie zachęcający do bliższego zapoznania się z lekturą.
>>> czytaj więcej
Czy można zmienić bieg historii?
78 30
Jedną z ulubionych książek mojego dzieciństwa była baśniowa opowieść "O królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu". Nie pomnę już, kto był autorem tego dzieła, pamiętam za to cudownie kolorowe ilustracje stylizowane na średniowieczne miniatury, które przedstawiały wspaniały Camelot, rycerskiego Artura, piękną Ginewrę, złotowłosego Lancelota, młodziutkiego Galahada, brodatego Merlina, Persivala, Gaweina i innych legendarnych bohaterów.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.