Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Tie Ning

Kobiety w kąpieli

Tłumaczenie: Anna Gralak

Powieść nominowana do azjatyckiego Bookera – MAN ASIAN LITERARY PRIZE 2012!

Tiao niebawem wychodzi za mąż za swojego przyjaciela, jednak wcześniejszy romans ze starszym mężczyzną wciąż nie daje jej spokoju. Jej siostra Fan sądzi, że ucieczka do Ameryki rozwiąże każdy problem, a ich dumna przyjaciółka Fei jest gotowa na wszystko, by uwolnić się od pracy w fabryce. Youyou tymczasem marzy tylko o jednym – chce gotować i prowadzić własną restaurację.

Bohaterki powieści na różne sposoby starają się wziąć przyszłość we własne ręce – nawet kiedy ramy otaczającego je świata okazują się płynne i nieuchwytne jak woda.

Tie Ning – niewydawana dotąd w Polsce, należąca do grona najbardziej cenionych i najczęściej nagradzanych współczesnych chińskich pisarzy – podgląda swoje bohaterki jak tytułowe Kobiety w kąpieli. Obserwuje je w najbardziej intymnych sytuacjach, odziera z pozorów i obnaża ich najskrytsze myśli.

Częściowo oparte na motywach autobiograficznych Kobiety w kąpieli to uderzający, wielopłaszczyznowy obraz życia kobiet we współczesnych Chinach – kraju, w którym nikt nie jest czystą kartą, a historia na każdym mocno odciska swoje piętno.

Oprawa twarda

Format: 135x215

Liczba stron: 496

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-07-04

ISBN: 978-83-240-2490-2

Tytuł oryginalny: The Bathing Women

Tłumaczenie: Anna Gralak

Przeczytaj także

Intymny obraz Państwa Środka
- Gdybym miał wybrać dziesięć najlepszych dzieł w światowej literaturze na przestrzeni ostatniej dekady, „Kobiety w kąpieli" z pewnością znalazłyby się wśród nich - przyznaje Kenzaburo Oe, laureat literackiej Nagrody Nobla.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Ludzkie problemy, bestialski świat
0 0
Cztery kobiety, rodzinne nieporozumienia, trudne decyzje i cała paleta emocji. Zajrzyjcie przez dziurkę od klucza i zobaczcie „Kobiety w kąpieli", odkrywając ich intymne tajemnice i poznając bolesne historie młodych Chinek.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.