Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Klejnot Medyny

Sherry Jones

Klejnot Medyny

Tłumaczenie: Maria Smulewska-Dziadosz

"Klejnot Medyny" to wzruszająca opowieść o niezwykłej miłości Proroka i jego najmłodszej żony

Zaręczyła się, gdy miała sześć lat.
Kiedy miała dziewięć lat, wyszła za mąż.
Gdy skończyła dziewiętnaście, została wdową...
Aisza - ukochana żona proroka Mahometa.
W świecie, w którym kobiety uważano za własność mężczyzn, stała się wpływowym doradcą politycznym, wojowniczką i autorytetem religijnym. Do historii przeszła jako Matka Wiernych.
Klejnot Medyny to wzruszająca opowieść o niezwykłej miłości Proroka i jego najmłodszej żony. Historia o kobiecie, która pokonała kulturowe przeszkody, stając się wielką postacią świata islamu. W sierpniu 2008 roku amerykańskie wydawnictwo Beaufort Books postanowiło wydać odrzucony przez Random House, owiany skandalem Klejnot Medyny. Z negatywnymi opiniami na temat powieści nie zgadzała się autorka: „Wiedziałam, że ta książka będzie wzbudzać kontrowersje, bo piszę o kulturze i religii, która nie jest moją własną - powiedziała w wywiadzie dla brytyjskiego »Guardiana«. - Ale nie zamierzałam nikogo prowokować, chciałam pokazać kobietę, wielką postać w dziejach islamu, o której ciągle mało wiadomo na Zachodzie”.
W Wielkiej Brytanii po ogłoszeniu decyzji o wydaniu powieści najpierw grożono, a potem zrealizowano groźby wobec oficyny Gibson Square. Biuro wydawnictwa zostało podpalone, a w Londynie właśnie postawiono zarzuty trzem mężczyznom oskarżonym o ten czyn.W obronie powieści i autorki wypowiadał się Salman Rushdie. 

Oprawa miękka

Format: 136 x 205 mm

Liczba stron: 392

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2009-06-29

ISBN: 978-83-7515-073-5

Opracowanie graficzne: Adam Stach

Tytuł oryginalny: The Jewel of Medina

Tłumaczenie: Maria Smulewska-Dziadosz

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.