Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Liane Moriarty

Kilka dni z życia Alice

Tłumaczenie: Anna Maria Nowak

Na każde złe wspomnienie przypada też jedno szczęśliwe.

Gdy Alice Love odzyskuje przytomność po wypadku, jej pierwsza myśl to: „Czy nic się nie stało dziecku?”

Wydaje się jej, że ma 29 lat, niedawno wzięła ślub z mężczyzną, którego kocha do szaleństwa, i jest z nim w ciąży. Kompletnie nie pamięta ostatniej dekady swojego życia: w rzeczywistości dobiega czterdziestki, jest matką trójki dzieci i właśnie się rozwodzi. Co gorsza, zupełnie nie rozumie (ani nawet nie lubi) osoby, którą się stała.

Nie pamięta, jak z beztroskiej i trochę nieśmiałej dziewczyny stała się dziarską panią domu otoczoną wianuszkiem irytujących koleżanek. Nie wie, czemu jej ukochana siostra już z nią nie rozmawia, a własny mąż jej nienawidzi. Nie ma też pojęcia, kim jest tajemnicza Gina, o której wszyscy boją się wspomnieć…

Czy to przez nią rozpadło się małżeństwo Love’ów? Dlaczego Alice odczuwa niepokój z powodu kobiety, której nawet nie pamięta? Czy w końcu odzyska wspomnienia i zrozumie nową siebie? I czy odzyska – miłość?

Liane Moriarty – autorka bestsellerowych „Wielkich kłamstewek” – jak nikt inny potrafi pisać o związkach rodzinnych i meandrach kobiecej przyjaźni. „Kilka dni z życia Alice” to przenikliwa i pełna czułości historia o tym, dlaczego niektóre wspomnienia chcemy za wszelką cenę zatrzymać, a inne wolelibyśmy raz na zawsze wyrzucić z pamięci.

Napisany z dużą dozą humoru, wzruszający i bardzo osobisty portret kobiety, która musi rozwikłać swoją własną tajemnicę.

Booklist

Wszystko, czego tylko dotknie Moriarty, zamienia się w złoto.
Entertainment Weekly

Niewiarygodny talent pisarski.
Nicole Kidman

Do końca trzyma w niepewności. Idealna lektura na lato!
Reese Witherspoon

Oprawa miękka

Format: 135x210

Liczba stron: 528

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-240-9595-7

Tłumaczenie: Anna Maria Nowak

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.