Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

papież Benedykt XVI

Jezus z Nazaretu. Od chrztu w Jordanie do Przemienienia

Tłumaczenie: Wiesław Szymona OP

Bestsellerowe rozmyślania Benedykta XVI o fundamentach wiary chrześcijańskiej.

Jezus z Nazaretu to lektura obowiązkowa nie tylko dla wierzących. Benedykt XVI szuka odpowiedzi na pytanie, kim był Jezus i co znaczy Jego osoba dla każdego z nas. Udowadnia, że nadzieja, jaką niesie Chrystus, w starciu z współczesnymi wyzwaniami nie traci nic na swej aktualności.
W części Od chrztu w Jordanie do Przemienienia Ratzinger tłumaczy sens publicznego życia Jezusa. Przywołuje takie wydarzenia, jak chrzest, kuszenie na pustyni, posłanie uczniów. Rozmyśla nad Kazaniem na górze, Modlitwą Pańską, przypowieściami, analizuje wielkie ewangeliczne obrazy.
Siła tej refleksji leży w tym, że oparta na mocnych biblijnych podstawach, rzetelna historycznie i teologicznie, jest zarazem bardzo osobista, jako owoc wewnętrznej drogi autora. Książka ta – wyznaje papież w Przedmowie – nie jest wypowiedzią Nauczycielskiego Urzędu, lecz stanowi wynik mojego szukania „oblicza Pana”.

Oprawa twarda

Format: 140x200

Liczba stron: 384

Wydanie: czwarte (pierwsze w Znaku)

Data pierwszego wydania: 2017-02-27

ISBN: 978-83-240-4063-6

Tłumaczenie: Wiesław Szymona OP

Przeczytaj także

Dlaczego Joseph Ratzinger lubi niedźwiadki?
28 maja 1977 roku, wigilia Zesłania Ducha Świętego. Pięćdziesięcioletni ksiądz Joseph Ratzinger, ustanowiony właśnie metropolitą Monachium i Fryzyngi, przyjmuje sakrę biskupią. Na swoje zawołanie obiera słowa „Cooperatores Veritatis" („Współpracownicy prawdy"), zaś w jednym z pól biskupiego herbu umieszcza... niedźwiedzia.
>>> czytaj więcej
Kim jest Jezus?
Dorobiliśmy Benedyktowi XVI gębę profesorka. Przywykliśmy myśleć o nim jako o papieżu intelektualiście, genialnym teologu, mistrzu słowa, który pozostawi po sobie przede wszystkim wspaniałą spuściznę pisemną.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.