Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Jaśki

Jean-Philippe Arrou-Vignod

Jaśki

Tłumaczenie: Joanna Schoen

Nowi kumple Mikołajka!

Kiedy w rodzinie ma się sześciu chłopaków, nie da się nudzić nawet przez sekundę. Zwłaszcza z Janem-A, który zawsze chce być szefem, z klubem tajnych agentów Jana-B, Janem-C, który nigdy nic nie rozumie, z Janem-D zwanym Demolką, złotymi rybkami Jana-E, i Janem-F, który nie przestaje płakać... Nie mówiąc już o przeprowadzce, bijatykach z bandą Castorsów i kuzynami Fougasse'ami o odstających uszach... Na całe szczęście tata to złota rączka, a mama jest bardzo zorganizowana!

Książka Arrou-Vignoda to świetna zabawa dla całej rodziny. Perypetie Jaśków na pewno rozbawią wszystkich fanów Mikołajka. Ponad 300 000 egzemplarzy opowiadań sprzedanych we Francji.

Oprawa twarda

Format: 144x205

Liczba stron: 360

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2010-10-01

ISBN: 978-83-240-1450-7

Ilustracje: Dominique Corbasson

Opracowanie graficzne: Paweł Panczakiewicz / PANCZAKIEWICZ ART.DESIGN

Tytuł oryginalny: Une famille aux petits oignons

Tłumaczenie: Joanna Schoen

Przeczytaj także

Brat i ojciec „Jaśków"
Jego najpopularniejszy cykl o rodzinie Jaśków sprzedał się we Francji w ponad półmilionowym nakładzie. Porównuje się go niekiedy z twórcą postaci legendarnego Mikołajka René Goscinnym. Jean-Philippe Arrou-Vignod, bo o nim mowa, jest jednym z najbardziej popularnych we Francji pisarzy dla dzieci i młodzieży (wcześniej tworzył dla dorosłych).
>>> czytaj więcej
Jean-Philippe Arrou-Vignod odwiedzi Polskę!
Znany i lubiany autor książek dla dzieci, twórca słynnych „Jaśków" spotka się ze swoimi czytelnikami w Warszawie!
>>> czytaj więcej
Rodzina „Jaśków” to nie fikcja
Potwierdza to Paweł i Małgorzata Królikowscy wraz z piątką swoich dzieci, którzy właśnie zostali ambasadorami serii tych książek.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Jaśki - nowi kumple Mikołajka
Rozmowa z Krystyną Czubówną o książce ”Jaśki”

Recenzje

Kiedy "Jaśki - repeta"?
27 23
Lubimy czytać. Lubimy Mikołajka, uwielbiamy Emila z Lonnebergi, ale Jaśki to sześciu ulubionych bohaterów. Książkę przeczytaliśmy z moim ośmioletnim synem. Śmialiśmy się do rozpuku - on z psiej kupy w śniegu, jazdy kolejką czy wyprawy do cyrku, ja - wypisz wymaluj widziałam moich rodziców - mamę, "wypoczywającą" piorąc na wczasach kurtki w umywalce czy tatę z nieco przestarzałymi metodami wychowawczymi.
>>> czytaj więcej
Grunt to rodzinka
96 38
Do przeczytania tej książki podeszłam dość sceptycznie, ponieważ zniechęcił mnie podtytuł "Nowi kumple Mikołajka". Bardzo nie lubię plagiatów, podobieństw itp. Jednak już po pierwszy rozdziale, moje obawy znikły i pojawiło się zaskoczenie, pozytywne.
>>> czytaj więcej
Jaśki nie tylko dla Jaśka
94 38
Kupiłam ją do czytania mojemu siedmioletniemu synkowi - też Jaśkowi - przed snem. Nie zdążyłam, bo przeczytał sam, mimo, że powieść jest bardzo obszerna, jak dla drugoklasisty. "Jaśki" zajęły mojego Jaśka skutecznie na 9 dni, bo przez tyle dni czytał, racząc mnie co zabawniejszymi dialogami.

>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.