Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Jakoś to będzie. Szczęście po polsku

autor zbiorowy

Jakoś to będzie. Szczęście po polsku

Zapomnij o hygge, bo jakoś to będzie!

Jesteśmy szczęśliwi na przekór modom, autorytetom i przeciwnościom losu. Wierzymy w rodzinę i tradycję, ważne jest dla nas życie duchowe. Ale lubimy też być zadziorni, a dzięki naszej ułańskiej fantazji niemożliwe staje się możliwe. W ciężkich czasach ratuje nas sarkastyczne poczucie humoru, a nade wszystko niezachwiana wiara, że ze wszystkimi trudnościami sobie poradzimy. To nasza filozofia: JAKOŚ TO BĘDZIE. Dzięki niej potrafimy przenosić góry.

Dlaczego ulubione kolory Polaków to zielony i niebieski? Co to znaczy, że świętujemy jak żaden inny naród w Europie? Czy to prawda, że polska wigilia jest najzdrowsza na świecie? Co wyraża najpopularniejsze polskie słowo? Dlaczego ciągle gdzieś nas nosi? I wreszcie: czym jest szczęście po polsku? Przyjrzyjmy się na nowo sobie i naszemu wyjątkowemu miejscu w samym sercu Europy.

Joanna Bojańczyk, Aleksander Doba, Olga Drenda, Łona, Rafał Madajczak (ASZDziennik), Wojciech Mann, Jurek Owsiak, Michał Rusinek, Marcin Wicha, Magda Wójcik (Najedzeni Fest!) i inni

Oprawa twarda

Format: 118x168

Liczba stron: 352

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2017-07-17

ISBN: 978-83-240-4545-7

Przeczytaj także

Czy Polacy są szczęśliwi?
Jakoś to będzie - polska sztuka szczęścia - nasza życiowa filozofia.
Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie 23 sierpnia o godzinie 18.00 w Empiku Juniorze w Warszawie, w którym wezmą udział: Czesław Mozil, Rafał Madajczak (ASZdziennik) oraz współautorzy książki Jakoś to będzie: Beata Chomątowska i Daniel Lis.
>>> czytaj więcej
Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni
Zapraszamy na wyjątkowe wakacyjne spotkania z literaturą - 6. Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni, który potrwa od 28 do 30 lipca!
>>> czytaj więcej
Polski patent na szczęście!
Cechuje cię gorliwość, niepohamowana energia i ułańska fantazja? Mimo wieku jesteś porywczy, a zarazem zdrowy rozsądek to jedna z Twoich najlepszych cech?
>>> czytaj więcej
"Jakoś to będzie" - przeczytajcie fragment
Dlaczego ulubione kolory Polaków to zielony i niebieski? Co to znaczy, że świętujemy jak żaden inny naród w Europie? Czy to prawda, że polska wigilia jest najzdrowsza na świecie? Co wyraża najpopularniejsze polskie słowo?
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.