Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Richard Hammond

Jak zostać arktycznym ninja i inne przygody z Evelem, Oliverem i wiceprezydentem Botswany

Tłumaczenie: Rafał Śmietana

To świetna książka nie tylko dla fanów Top Gear

Książka o kulisach spektakularnych wypraw ekipy Top Gear, pokazująca to, czego nie mogliście zobaczyć w telewizji. Lektura dla każdego, kto lubi ekstremalne doznania. Świetna opowieść przygodowo-podróżnicza, która przy okazji odsłania kulisy powstania kilku z najsłynniejszych odcinków programu Top Gear. Hammond przeprawia się zdezelowanym samochodem przez afrykańskie bezdroża, próbuje przepłynąć amfibią kanał La Manche, a w Ameryce zaprzyjaźnia się z prawdziwymi Aniołami Piekieł. Wszystko jednak zaczyna się od niezwykłego wyścigu na biegun północny. Na jego starcie stanęli z jednej strony Jeremy Clarkson i James May w supernowoczesnym samochodzie terenowym z napędem na cztery koła, a z drugiej - Richard Hammond z psim zaprzęgiem.

To świetna książka nie tylko dla fanów Top Gear, ale dla wszystkich lubiących ciekawą literaturę podróżniczą okraszoną sporą dawką humoru. Hammond to jeden z nas, zwykły facet, który nawet w podróż na biegun północny nie rusza się bez swojego iPoda i z rozbrajającą szczerością wyznaje, że w portfelu obok zdjęć żony i dzieci trzyma fotki swoich czterech samochodów.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 144x205

Liczba stron: 320

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2010-08-09

ISBN: 978-83-240-1361-6

Opracowanie graficzne: Jakub de Barbaro

Tytuł oryginalny: As You Do: Adventures with Evel, Oliver, and the Vice President of Botswana

Tłumaczenie: Rafał Śmietana

Recenzje

Chwile z Richardem Hammondem
90 43
Jak każdy mężczyzna, w pewnym stopniu interesuję się motoryzacją. Nie jest to może jakaś ogromna miłość, jednak od czasu do czasu zerkam, co nowego w spalinowym światku się dzieje. Od dość dawna, kiedy tylko mam okazję, siadam przed programem Top Gear, dostęp-nym na angielskim kanale BBC. Jednym z jego prowadzących jest brawurowy lub - jak kto woli - szalony Richard Hammond, znany szczególnie z faktu, że podczas bicia rekordu świata szybkości samochodem z silnikiem odrzutowym uległ wypadkowi przy prędkości 480 km/h. Jak zostać arktycznym ninja i inne przygody z Evelem, Oliverem i wiceprezydentem Bot-swany jest pierwszą z książek jego autorstwa wydaną w Polsce przez wydawnictwo Znak. Czy błyskotliwy dziennikarz i utalentowany kierowca poradził sobie w roli pisarza?
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.