Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Jakub Żulczyk

Instytut

Przeraziły cię filmy "Cube" czy "The Ring"? Po lekturze "Instytutu" nie będziesz mógł zasnąć!

Mam na imię Agnieszka. Moje mieszkanie ma na imię Instytut. Dwanaście godzin temu zostałam w nim uwięziona. Mój dom jest moim więzieniem. Nie mogę z niego wyjść. Nikt nie może do niego wejść.

Kamienica w centrum Krakowa. Siedem osób, które nie mogą się z niej wydostać. Krwawy napis: „To nasze mieszkanie”, jest jedyną wskazówką, jaką otrzymują. Wkrótce rusza lawina makabrycznych zdarzeń. Czy komukolwiek uda się uciec?

Oprawa miękka

Format: 140x205

Liczba stron: 240

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2010-10-04

ISBN: 978-83-240-1433-0

Opracowanie graficzne: Patryk Mogilnicki

Materiały o książce

Borys Lankosz, reżyser

„Przeczytałem! Na jednym oddechu. Mocna rzecz. To najlepsza z powieści Żulczyka.”

Książka, po której nie będziesz mógł zasnąć
Jakub Żulczyk o swojej książce ”Instytut”

Recenzje

„Instytut". Mocny tytuł. Jak „Proces" Kafki
66 28
Inne tytuły tego autora nie mają już takiej siły nośnej. „Zmorojewo" - nieistniejące małe miasto? Jakieś kolejne „Raz w roku w Skiroławkach"? A „Zrób mi jakąś krzywdę" jakby sensacyjne i masochistyczne.
Ale „Instytut"...? Tak. Kupuję „Instytut".
>>> czytaj więcej
Studium obłędu
62 30
„Instytut" jest pierwszą książką Jakuba Żulczyka, po którą sięgnęłam. Młody mężczyzna z papierosem w ustach i zawadiackim błyskiem w oku. Czym ten niespełna trzydziestoletni facet, uznawany za polskiego Stephena Kinga, jest w stanie mnie zaskoczyć? Okazuje się, że wieloma rzeczami.
>>> czytaj więcej
Będziesz bał się zasnąć
62 25
Jeśli lubisz się bać, ten thriller jest dla ciebie. Stara kamienica w centrum Krakowa. Mieszkanie i jego siedmioro mieszkańców. Możesz ich nawet znać, wszak autor idealnie opisał ich wygląd, charakter, ich słabostki. Może to ludzie, których mijałeś na ulicy. Zamknięci teraz w ograniczonej przestrzeni, w mieszkaniu, które stało się pułapką, ich więzieniem. Nie mogą z niego wyjść ani uciec. Myślisz: Niemożliwe! A jednak... Co zrobić? Jak przeżyć? Jak opanować narastający strach? Jak uciec? Czy ta walka z nieznanym wrogiem ma jakkolwiek sens? I kim są Oni?
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.