Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Frank Huyler

Igła w sercu. Zapiski z oddziału ratunkowego

Tłumaczenie: Grzegorz Łuczkiewicz

Ostry dyżur bez znieczulenia

"Wykonali pionowe cięcie wzdłuż środka klatki piersiowej, przytykając kauter do naczyń krwionośnych, które skwierczały i dymiły maleńkimi smużkami.
Potem przepiłowali mostek, ścierając z ostrza piły okruszki kości i krew. Rozchylili klatkę piersiową i ukazało się – po raz pierwszy – jej bijące serce.
Teraz mogli zobaczyć igłę."


Frank Huyler – doświadczony lekarz medycyny ratunkowej z Nowego Meksyku i znakomity pisarz w jednej osobie – z bezwzględną precyzją ukazuje realia pracy na ostrym dyżurze.
Razem z nim obserwujemy, jak chirurdzy wiertarką (zupełnie podobną do tych używanych na budowie) przewiercają złamaną kość, by ją nastawić. Patrzymy, jak lekarz zszywa policzek młodej kobiety rozcięty na pół szkłem butelki. Ściskamy w dłoni serce chłopca przebite kulą w ulicznej strzelaninie.

Igła w sercu to zbiór przejmujących migawek z miejsca, w którym codziennie ważą się losy setek pacjentów, gdzie jedni znajdują wyzdrowienie, a innych – czeka śmierć. Niesamowity talent pisarski Huylera sprawi, że płukanie żołądka, migotanie komór czy operacja na otwartym sercu przestaną być dla was czymś abstrakcyjnym i dosłownie staną wam przed oczami.

„Ta książka wcale nie jest ładna, w ogóle. Ale jest piękna”.
/PostBulletin.com/

Oprawa twarda

Format: 135x210

Liczba stron: 304

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-240-7300-9

Tłumaczenie: Grzegorz Łuczkiewicz

Przeczytaj także

„Igła w sercu" nominowana do Nagrody im. Jana Michalskiego
Sezon ogłaszania nominacji do nagród literackich trwa w najlepsze, a my mamy kolejną dobrą wiadomość - tym razem ze Szwajcarii.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.