Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Historia literatury polskiej

Czesław Miłosz

Historia literatury polskiej

Tłumaczenie: Maria Tarnowska

Nieznane szczegóły, smakowite detale

"Historia literatury polskiej" – owoc wykładów Czesława Miłosza, profesora literatur słowiańskich University of California w Berkeley – mimo iż przeznaczona była dla czytelnika zachodniego, przynosi wykład dziejów naszej literatury, który okazuje się zaskakująco odkrywczy i ciekawy również dla publiczności polskiej. O atrakcyjności tej pozycji przesądza nie tylko niezwykle profesjonalne wywiązanie się przez Miłosza ze swoich obowiązków profesorskich. Choć narzucają one ton obiektywny i ważenie ocen, „podręcznik” pisany przez tego właśnie autora jest dla czytelnika pasjonujący ze względu na nieuchronnie osobisty ton, rozkład akcentów, hierarchie wartości i preferencje – słowem, ze względu na to, co ktoś taki jak Czesław Miłosz uznaje w tradycji rodzimej literatury za ważne i bliskie.
W porównaniu z innymi „kursami” literatury polskiej znajdzie tu czytelnik interesująco nakreślone tło historyczne, oryginalnie napisane biogramy twórców oraz wiele nieznanych szczegółów i smakowitych detali, zarówno z obszaru literatury staropolskiej, jak i romantycznej czy też współczesnej.

Oprawa twarda

Format: 165x235

Liczba stron: 672

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2002-02-28

ISBN: 978-83-240-1449-1

Opracowanie graficzne: Monika Klimowska

Tytuł oryginalny: The History of Polish Literature

Tłumaczenie: Maria Tarnowska

Przeczytaj także

Jedna z najbardziej osobistych i intrygujących książek Czesława Miłosza
„Piesek przydrożny" to zbiór utworów nietypowy i zróżnicowany pod względem formy tekstów, które są w nim zawarte.
>>> czytaj więcej
Skarbnica wiedzy
Oddajemy do rąk Czytelników nowe wydanie „Historii literatury polskiej", jednej z najpoczytniejszych książek Czesława Miłosza. Tom zawiera rzetelną, ale napisaną z werwą i w dużym stopniu subiektywną opowieść o dziejach narodowej literatury. Ale nie tylko, stanowi także swoistą „biografię ducha polskości".
>>> czytaj więcej

Materiały o książce


Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.