Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Madeline Swan

Historia kotów

Tłumaczenie: Miłosz Wojtyna

Wydanie 2021

Jeśli myślisz, że kot kiedykolwiek dał się udomowić, to się mylisz!

Ikona popkultury, najpopularniejszy bohater internetu, obiekt zbiorowej histerii – KOT. Teraz możesz poznać jego historię: od czasów boskiego kultu w starożytnym Egipcie, przez stosy średniowiecza i nowożytności, aż po powrót w chwale na współczesne salony.

Koty były zwiastunami nieszczęścia i pupilami czarownic. Zbawcami rolników i gospodarstw domowych. Z czarnych wyrabiano „lek” na ślepotę. Jeden został nawet oficjalnym kandydatem na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Jedni je kochają, inni ich nienawidzą. Koty mają to gdzieś.

„Historia kotów” to dzieje ich trudnego związku z ludźmi, książka pełna ciekawostek i zaskakujących epizodów.

Oprawa twarda

Format: 135x210

Liczba stron: 288

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2015-03-16

ISBN: 978-83-240-7940-7

Tłumaczenie: Miłosz Wojtyna

Przeczytaj także

To się czyta!
6 książek Znaku znalazło się w rankingu najlepiej sprzedających się książek w sieci Empik.
>>> czytaj więcej
Zamurowane koty-straszaki
O tym gdzie je odnaleziono i dlaczego tak czyniono przeczytamy w książce Madeline Swat Historia kotów, której fragmenty opublikowała Wirtualna Polska.
>>> czytaj więcej
Dziś Międzynarodowy Dzień Kota
Mahomet bał się wstać, aby nie obudzić swojego kota - pisze Madeleine Swan w książce Historia kotów, której premiera już w marcu.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Ciekawostki historyczne

Kot ma władzę absolutną w większości domowych salonów. A jeśli salonem jest Gabinet Owalny Białego Domu? W USA pupil prezydenta może wywołać międzynarodowy skandal, a kocia gwiazda reklam telewizyjnych ma prawo startować w wyścigu o miejsce w Białym Domu. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Przez wieki były poddawane okrutnym prześladowaniom. Masowo łamano im kości i obcinano ogony, palono je żywcem, wieszano i torturowano na wymyślne sposoby. Dla żartu, rozrywki i ochrony przed czarami. Przedstawiamy całą prawdę o kociej historii. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Magiczni pośrednicy pomiędzy światami żywych i umarłych. Koty w starożytnym Egipcie cieszyły się niezwykłym poważaniem, nie gwarantowało im to jednak spokojnego życia. Były składane w krwawych ofiarach, a po setkach lat ich mumie stały się… pożądanym preparatem do wzbogacania gleby! Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.