Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Historia Polski 2.0: Polak, Rusek i Niemiec (tom 1)

Jan Wróbel

Historia Polski 2.0: Polak, Rusek i Niemiec (tom 1)

Będziesz płakać ze śmiechu. Będziesz pękać z dumy. Bo na Polaków nie ma mocnych!

Jakiego sąsiada Polacy lubią najbardziej? ŻADNEGO :)
Nam się trafili „troskliwi” sąsiedzi. Przez całe wieki dbali o to, żeby nam nie było za dobrze. Choć często mieliśmy pod górkę, zwykle i tak w końcu to my byliśmy górą! Zdarzyło nam się siedzieć na moskiewskim tronie. W chwilach próby popsuliśmy nawet zabory… Troszkę niemiecką okupację… A potem komunizm… uwalniając przy okazji pół Europy spod sowieckiej władzy.
Jan Wróbel popsuł nudę, pisząc o naszej historii w sposób arcyciekawy. Udowodnił, że można być dumnym z przodków i świetnie się bawić.
Oto niezwykły zestaw narodowych psujstw. Historia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. O Polakach tak lekko i mądrze, z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem, nie pisał jeszcze nikt.
To książka inna niż wszystkie, które znasz. Przeczytasz ją z wypiekami na twarzy. I będziesz chcieć więcej!

Oprawa miękka

Format: 135x210

Liczba stron: 208

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-04-07

ISBN: 978-83-240-3052-1

Opracowanie graficzne: Michał Pawłowski

Przeczytaj także

Ile świat nam zawdzięcza!
Jan Wróbel i Ewa Wróbel zapewniają ogromną dawkę optymistycznego patriotyzmu w bardzo praktycznym wydaniu.
>>> czytaj więcej
„Ironia wychodzi mi uszami”
Wywiad z Janem Wróblem, który popsuł nudę, pisząc o naszej historii w sposób arcyciekawy. Na majówkę lektura książki Polak, Rusek i Niemiec jest wręcz idealna, a potem... nic, tylko dyskutować!
>>> czytaj więcej
Stwórz własnego mema
Zapraszamy do pierwszego MEMOKRATORA, bazującego na grafikach z książki Polak, Rusek i Niemiec... czyli jak psuliśmy plany naszym sąsiadom Jana Wróbla.
>>> czytaj więcej
Wróbel idzie pod prąd!
Jeśli wydaje Ci się, że historia jest nudna, to znaczy, że nie miałeś okazji posłuchać/poczytać Jana Wróbla! Zapraszamy na warszawską premierę książki Historia Polski 2.0: Polak, Rusek i Niemiec.
>>> czytaj więcej
Takiej książki o historii jeszcze nie było!
Jan Wróbel o tym, co zrobić, żeby młodzi ludzie chcieli uczyć się historii i po co im ta wiedza. Wywiad na łamach „Newsweek Historia".
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Ciekawostki historyczne

Przepis na polityczny sukces jest banalnie prosty. Daj się aresztować swoim dotychczasowym sojusznikom, kiedy tylko ci zaczną przegrywać wojnę. Nie rób zupełnie nic przez kolejny rok, układając pasjansa w luksusowym więzieniu. I już możesz przyjąć tytuł wyzwoliciela ojczyzny. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Tadeusz Kościuszko przeszedł do historii jako bohater trzech narodów. Równie dobrze mógł jednak zakończyć swoje życie we wzburzonych wodach Atlantyku jako nikomu nieznany bezrobotny. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Długi były dla większości monarchów codziennością, do której musieli szybko przywyknąć. Wśród wielu koronowanych dłużników najbardziej patologicznym przypadkiem był prawdopodobnie ostatni elekcyjny król Polski, Stanisław August Poniatowski. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Recenzje

Opowieść, która działa na wyobraźnię
27 22
Wracając myślami do czasów licealnych czy studenckich, oprócz skojarzeń przyjemnych, pojawiają się wspomnienia godzin spędzonych nad opasłymi podręcznikami. Tak dla przykładu przedstawiają się typowe „parametry" kompendium wiedzy o Polsce średniowiecznej: 2 kg, ponad 600 stron ciasno ubitej czcionki, czarno-białe mapy. Całość rozświetlona jedynie kolorowym zakreślaczem - używanym przez czytającego. Łatwo nie było, ale te czasy chyba odchodzą w zapomnienie...
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.