Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Antoni Dudek

Historia Polityczna Polski 1989-2015

Zmierzch ery Tuska. Świt ery Kaczyńskiego?

III Rzeczypospolita trwa już ponad ćwierć wieku! Wydarzenia od rozmów Okrągłego Stołu, przez katastrofę smoleńską, aż po „dobrą zmianę”, na co dzień migające prasowymi nagłówkami i telewizyjnymi spotami, tworzą nieprzerwaną historię najnowszą Polski. Dobrze znać ją w całości.

Prof. Antoni Dudek podejmuje śmiałą próbę wskazania źródeł współczesnej sytuacji politycznej. Śledzi losy liderów partyjnych i kierowanych przez nich ugrupowań. Rzuca światło na działania poszczególnych rządów i kolejne prezydentury budzące kontrowersje. Przypomina największe sukcesy i porażki ostatniego ćwierćwiecza, analizuje afery wstrząsające życiem politycznym i mierzy się z najbardziej aktualnymi problemami Polski. Pisze przystępnie i rzetelnie. Przede wszystkim zaś stara się uczciwie szukać prawdy.

Oprawa twarda

Format: 165x235

Liczba stron: 720

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2016-10-24

ISBN: 978-83-240-3468-0

Przeczytaj także

Uczciwie szukać prawdy
Polska polityka potrafi być zarazem niczym najlepsza i najgorsza powieść. Niektórzy odrzucają ją po przeczytaniu kilku stron (obejrzeniu serwisu wiadomości), niektórych wciąga i inspiruje do wyrażenia emocji nawet poza domowym zaciszem, innych ten „gatunek" powieści w ogóle nie interesuje.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.