Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Dieter Schenk

Hans Frank. Biografia generalnego gubernatora

Tłumaczenie: Krzysztof Jachimczak

Pierwsza kompletna biografia hitlerowskiego władcy Polski.
15 października 1946 roku w norymberskim więzieniu stracono dziesięciu najbardziej znaczących ludzi Hitlera. Jednym z oskarżonych, który zawisł na szubienicy, był Hans Frank.
Książka Dietera Schenka to nie tylko biografia zbrodniarza wojennego. Jest opartym na wnikliwych badaniach portretem człowieka współtworzącego system totalitarny, hipokryty deklarującego wiarę w państwo prawa i świadomie podporządkowującego wymiar sprawiedliwości interesom zbrodniczego reżimu.
Niewinna młodość pochodzącego z prawniczej rodziny Hansa Franka, późniejsze uwielbienie dla Adolfa Hitlera, kariera w NSDAP i dojście do upragnionego celu - władzy. Konflikty z wyżej postawionymi prominentami i korupcja towarzyszyły absolutnym rządom w powierzonym mu przez Fuhrera Generalnym Gubernatorstwie. Na tym skrawku przedwojennej Rzeczypospolitej Hans Frank i jego rodzina urządzili sobie prywatny folwark.
Spojrzenie na historię Polski z innej perspektywy - perspektywy najeźdźcy - sprawia, że książka ta jest ważnym i cennym świadectwem okresu okupacji.

Oprawa miękka

Format: 158x225

Liczba stron: 480

Data pierwszego wydania: 2009-06-29

ISBN: 978-83-240-1227-5

Opracowanie graficzne: Kuba Sowiński

Tłumaczenie: Krzysztof Jachimczak

Recenzje

Hans Frank pod lupą historyka
63 19
Z tym człowiekiem na pewno nie chcielibyście się przyjaźnić. Przecież to właśnie on od października 1939 roku krwawo rządził okupowaną Polską, zaś za siedzibę obrał sobie królewski Wawel, z którego uczynił prywatny folwark. Do księgarń trafił właśnie tom zatytułowany "Hans Frank.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.