Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Halo, tu Franciszek. Prywatne rozmowy Papieża

Rosario Carello

Halo, tu Franciszek. Prywatne rozmowy Papieża

Tłumaczenie: Joanna Ganobis, Wojciech Bernasiewicz

Co byś powiedział papieżowi, gdyby do Ciebie zadzwonił?

Na początku brzmiało to jak żart albo wymysł dziennikarzy, a jednak to prawda: Gdy papież Franciszek dowiaduje się o jakiejś szczególnej sytuacji, sięga po telefon i dzwoni. Telefonuje do nastoletnich rodziców, aby ustalić termin chrztu ich dziecka. Nagrywa się na automatyczną sekretarkę domu zakonnego, pytając z żartobliwym wyrzutem: „Co takiego ważnego robią siostry, że nie mogą odebrać telefonu od papieża?”. Szczególną uwagą obdarza tych, którzy dzielą się z nim najboleśniejszymi doświadczeniami – jak utrata najbliższych lub ich choroba.
Halo, tu Franciszek to dwadzieścia historii zwykłych ludzi, którzy ze swoimi trudnościami zwrócili się bezpośrednio do papieża. Doświadczenie ojcowskiej czułości Franciszka staje się ich udziałem, a dzięki tej książce – pośrednio również naszym.

Rosario Carello – popularny włoski dziennikarz, w telewizji RAI prowadził swój autorski program, w którym na pytania telewidzów odpowiadał m.in. Benedykt XVI. Dla tygodnika „Famiglia Cristiana” komentował przemówienia papieża Franciszka przed modlitwą Anioł Pański. Przez wiele lat pisał artykuły dla dziennika „Avvenire” należącego do Konferencji Episkopatu Włoch. Współpracował z Akcją Katolicką. Autor bloga oraz książek o papieżu Franciszku.

Oprawa twarda

Format: 124x195

Liczba stron: 160

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2017-07-17

ISBN: 978-83-240-4965-3

Tytuł oryginalny: Gli abbracci di Francesco. Quando il Papa chiama al telefono

Tłumaczenie: Joanna Ganobis, Wojciech Bernasiewicz

Przeczytaj także

Halo, Rosario? Ja też nie mam na to odpowiedzi
W lipcu ukaże się książka "Halo, tu Franciszek. Prywatne rozmowy Papieża". Już dziś możecie przeczytać jej fragment.
>>> czytaj więcej
Papież, który dzwoni do wiernych
Gdy Rosalba Ferri straciła syna, jej świat runął, a życie przestało mieć sens. Pewnie łatwiej byłoby jej to zrozumieć, gdyby jej Andrea zmarł w wypadku lub w wyniku jakiejś ciężkiej choroby. Nie mogła jednak pogodzić się z tym, że jej synek został z zimną krwią zastrzelony przez jednego ze swoich najlepszych przyjaciół.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.