Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Leonardo Padura

Gorączka w Hawanie

Tłumaczenie: Tomasz Pindel

Kubański kryminał jednego z najsłynniejszych pisarzy Hawany.
Porucznik Mario Conde, cyniczny policyjny detektyw, zostaje wezwany do rozwikłania zagadki zaginięcia Rafaela Morína, dyrektora Biura Importu i Eksportu w kubańskim Ministerstwie Przemysłu. Ze względu na pozycję zaginionego jest to sprawa najwyższej wagi państwowej. Pikanterii dodaje jej fakt, że porucznik jest starym znajomym Rafaela z czasów liceum. Conderozpoczyna śledztwo, przesłuchując kolejnych świadków, w tym piękną żonę Rafalea i swoją największą licealną miłość, Tamarę, a także urzędników ministerstwa. Z ich opowieści wyłania się postać ambitnego urzędnika, doskonałego szefai nienagannego obywatela Kuby. Żmudne śledztwo stopniowo prowadzi jednak do odkrycia wielkiej afery finansowej, w którą zamieszany był Morín.
Bohater hawańskiej serii, porucznik Mario Conde to człowiek o złożonej osobowości, pełen wątpliwości i kompleksów. Jest zaprzeczeniem stereotypu macho, w dodatku niespełnionym pisarzem, któryprzypadkiem został zwerbowany do szkoły policyjnej. Mając za sobą dwa nieudane małżeństwa, wybiera towarzystwo rybki bojownika, szklaneczki rumu i cygara, prowadząc śledztwa w niebanalny sposób.     

Oprawa miękka

Format: 136x205

Liczba stron: 232

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2009-06-15

ISBN: 978-83-240-1177-3

Tytuł oryginalny: Pasado perfecto

Tłumaczenie: Tomasz Pindel

Recenzje

Sprawa rangi państwowej
70 23
Gorączka w Hawanie to pierwsza książka otwierająca cykl „Cztery pory roku" Leonarda Padury. Akcja książki rozgrywa się pod koniec lat 80. w rodzinnym mieście autora, gdzie mieszka do dziś. Główny bohater - Mario Conde - musi rozwikłać zagadkę zaginięcia Rafaela Morina - dyrektora w Ministerstwie Przemysłu, kiedy sprawa nabiera rangi państwowej.
>>> czytaj więcej
Kubańska zagadka
45 14
Hawana to gorące miejsce. Miasto, w którym ludzie popijają rum i palą cygara (oczywiście kubańskie), a ubrania przyklejają się do ich spoconych od upału ciał. To także miasto pełne tajemnic i zbrodni. Któż potrafiłby lepiej rozwiązać kryminalne zagadki skrywane przez kubańską stolicę niż detektyw Mario Conde? Skłonny do melancholii i stanów depresyjnych miłośnik Beatlesów i Hemingwaya. Niespełniony pisarz, niezawodny przyjaciel, miłośnik kobiecych wdzięków i whisky Ballantine's.
>>> czytaj więcej
Kryminał, który smakuje niczym rum
47 15
Mario Conde lubił wspominać, był cholernym melancholikiem, tyle, że chciałby mieć jakiś inny powód do oddawania się wspomnieniom. I był policjantem w Hawanie. Dobrym policjantem. Sprawa, którą przyszło się mu się zająć, pozwoliła jak żadna inna wspominać, i na nowo pootwierać zabliźnione rany. Zaginął Rafael Morin Rodriguez. Dyrektor firmy z ramienia ministerstwa przemysłu, był dawnym kolegą szkolnym porucznika Conde i jego zadrą w sercu.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.