Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Cynthia D'Aprix Sweeney

Gniazdo

Tłumaczenie: Anna Gralak

Bestseller w USA i Kanadzie. Najgłośniejszy amerykański debiut roku

Każda rodzina ma swoje problemy, ale te rodzeństwa Plumbów są wyjątkowo spektakularne. Melody z coraz większym trudem spłaca kredyt hipoteczny. Jack w tajemnicy przed życiowym partnerem zadłuża się po uszy, by ratować swój sklep z antykami. Bea od lat próbuje pisać powieść, która ma zapewnić dziewczynie uznanie i pieniądze, ale nie potrafi jej skończyć.

Ratunkiem dla wszystkich może okazać się spora suma pieniędzy zgromadzona na funduszu powierniczym zmarłego ojca. A raczej mogłaby, gdyby nie to, że Leo, czwarty z rodzeństwa, właśnie wpakował się w kłopoty, które wszystkich mogą kosztować marzenia.

"Gniazdo" to zabawny i zarazem poruszający portret współczesnej rodziny, w której relacje mocno kształtowane są przez kryzys finansowy. To także świeże spojrzenie na dzisiejszych nowojorczyków, nadal niemogących otrząsnąć się po tragedii 11 września. Książka napisana z wrażliwością godną Alice Munro i humorem przypominającym najlepsze filmy Woody’ego Allena zachwyciła amerykańskich czytelników i krytyków.

Tuż po premierze powieści prawa do jej ekranizacji kupił Amazon wraz z Jill Soloway, współtwórczynią serialowych hitów „Sześć stóp pod ziemią” i „Transparent”.

Oprawa twarda

Format: 144x205

Liczba stron: 352

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-08-15

ISBN: 978-83-240-3583-0

Tłumaczenie: Anna Gralak

Przeczytaj także

"Ten błyskotliwy debiut aż kipi od humoru i cudownej ironii"
"Gniazdo" to zabawny i zarazem poruszający portret współczesnej rodziny, w której relacje mocno kształtowane są przez kryzys finansowy. Książka napisana z wrażliwością godną Alice Munro i humorem przypominającym najlepsze filmy Woody'ego Allena zachwyciła amerykańskich czytelników i krytyków. Przeczytajcie recenzje!
>>> czytaj więcej
Najlepsze książki do walizki!
Wakacje na półmetku, ale przed nami jeszcze miesiąc laby! Zobaczcie, jakie książki warto spakować na urlop.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Pieniądze są jedyną wartością, dla której warto żyć
1 1
A przynajmniej takie można odnieść wrażenie, śledząc losy i życiowe poczynania rodzeństwa Plumbów. Dla najmłodszej, Melody, pieniądze mają być windą na nowojorskie salony dla jej dwóch bliźniaczych córek. Jack nieudolnie traci fortunę w nietrafionych inwestycjach i niedojrzałych biznesach. A Bea przepuszcza życie między palcami, nieustannie próbując stworzyć dzieło swojego życia. Z mizernym skutkiem.
>>> czytaj więcej
Nic nie dzieje się bez przyczyny
1 1
Podobno ten, kto sieje wiatr, zbiera burzę.
Podobno po burzy zawsze wychodzi słońce.
Podobno tam, gdzie zawsze świeci słońce, jest tylko pustynia....
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.