Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Gdybym ci kiedyś powiedziała

Judy Budnitz

Gdybym ci kiedyś powiedziała

Tłumaczenie: Jolanta Kozak

Powieść autorki jednego z najlepszych opowiadań ze zbioru Poparzone dzieci Ameryki.

W mrocznym świecie pełnym kobiecej magii, zaklęć i wyobraźni zdarza się to, czego nie sposób racjonalnie wyjaśnić. Żyją tu pół-ludzie, pół-zwierzęta, o losie ludzkości decydują trzy stare wiedźmy, a miłość zespala dwoje kochanków w jedno ciało.
Gdybym ci kiedyś powiedziała jest historią rozpisaną na głosy czterech pokoleń kobiet: Ilany, Sashie, Mary i Nomie. To pełna realizmu magicznego opowieść o losach emigrantek, które w nowym miejscu próbują stworzyć własny świat. O granicach kobiecej przestrzeni, kreowaniu rzeczywistości, wreszcie - o sztuce tworzenia opowieści.
Gdybym ci kiedyś powiedziała Judy Budnitz to znakomity debiut powieściowy, świeży głos współczesnej literatury.

Oprawa miękka

Format: 124 x 195 mm

Liczba stron: 388

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2007-03-02

ISBN: 978-83-240-0789-9

Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz

Tytuł oryginalny: If I told you once

Tłumaczenie: Jolanta Kozak

Recenzje

Utkana z magii
70 21
„Gdybym ci kiedyś powiedziała" Judy Budnitz to saga rodzinna, obejmująca losy czterech pokoleń, a właściwie czterech kobiet. Każda bohaterka jest uwikłana w skomplikowany układ relacji z innymi członkami rodziny i nie bardzo potrafi się w nim odnaleźć. To powieść o kobietach, o micie kobiecości, opowiedziana przez same bohaterki. Czasem ich wywody są niejasne, niepełne, szwankuje w nich logika, może przez chęć przedstawienia siebie w lepszym świetle i usprawiedliwienia swoich działań?
>>> czytaj więcej
Świat czterech kobiet
63 14
Opór. Tak naturalny, tak silny, tak bezwzględny w swej sile. Opór dający pozory wolności, ucieczki, ułudę samodzielnego poszukiwania swojej drogi, odszukania i próby rekonstrukcji swojego ja.
>>> czytaj więcej
Gdybym ci kiedyś powiedziała
55 25
„Gdybym ci kiedyś powiedziała" Judy Budnitz to magiczna podróż przez świat kobiecych marzeń, emocji, pragnień, zabobonów.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.