Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Małgorzata Bogunia-Borowska

Fundamenty dobrego społeczeństwa. Wartości

Książka poświęcona problematyce wartości jako komponentów życia społecznego.

Godność, lojalność, miłość, odpowiedzialność, pracowitość, prawość, przyjaźń, przyzwoitość, solidarność, sprawiedliwość, szacunek, uczciwość, wolność, wrażliwość, współpraca, zaufanie, życzliwość.
Wokół tych siedemnastu ważnych słów ogniskują się zebrane w niniejszym tomie rozważania czołówki polskich socjologów. Szukają oni „cegiełek”, z których zbudowane są ludzkie wspólnoty. Poszukiwanie to staje się pretekstem do refleksji nad kondycją społeczeństw, w których przyszło nam żyć.
Czy mamy dziś do czynienia z rewolucją wartości? Czy w ich miejsce znaczenie zyskują antywartości? Jak zmienia się życie wspólnot w procesie przebudowy wartości? Na czym opieramy nasze wspólnoty – rodziny, grupy towarzyskie, środowiska pracy? Co podlega negocjacjom, a co pozostaje niezmienne? Czy istnieje jeszcze jakaś wspólnota wartości?
Znakomita antologia pod redakcją Małgorzaty Boguni-Borowskiej to pierwsza w Polsce książka stricte socjologiczna, w kompletny sposób poświęcona problematyce wartości jako komponentów życia społecznego.

Oprawa twarda

Format: 165x235mm

Liczba stron: 384

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-10-19

ISBN: 978-83-240-4067-4

Rok wydania: 2015

Przeczytaj także

Czy jest możliwy świat bez wartości?
- Wartości społecznych się nie negocjuje. Nie można ich naciągać jak gumy do żucia. Nie można być trochę uczciwym lub czasami życzliwym, jak się na przykład ma w tym interes. Albo się jest uczciwym i życzliwym, albo nie - polecamy rozmowę z dr hab. Małgorzatą Bogunią-Borowską, redaktorem wydanej przez Znak książki „Fundamenty dobrego społeczeństwa. Wartości"
>>> czytaj więcej
Uczciwość najważniejsza!
Zainspirowana naszą książką „Fundamenty dobrego społeczeństwa" pod redakcją Małgorzaty Boguni-Borowskiej, jedna z wiodących firm w dziedzinie informacji marketingowej postanowiła przeprowadzić własne badania społeczne na temat wartości.
>>> czytaj więcej
Czy cierpimy na społeczną schizofrenię?
Małgorzata Bogunia-Borowska, redaktor wydanej przez Znak książki „Fundamenty dobrego społeczeństwa. Wartości" była gościem programu „Hala odlotów", którego tematem były wartości społeczne poruszone w książce.
>>> czytaj więcej
Świat bez wartości?
W czwartek 29 października zapraszamy na promocję książki pod redakcją Małgorzaty Boguni-Borowskiej „Fundamenty dobrego społeczeństwa. Wartości".
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.