Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Fotografomannia. Obrazki autobiograficzne

Wojciech Mann

Fotografomannia. Obrazki autobiograficzne

Od rajdowca do radiowca – czyli niezwykła podróż w czasie i przestrzeni

Motoryzacyjne marzenia, niebanalne stylizacje, brawurowe przygody, zakątki dalekie i bliskie – rodzinne albumy Wojciecha Manna kryją niezwykłe opowieści.
Autor zabiera nas w niepowtarzalną podróż śladami swojej biografii.

Wraz z nim bryczką zaprzężoną w owczarka podhalańskiego przemierzamy drogę od Tatr do Bałtyku, uczymy się „na sucho” pływać w Wiśle i odpowiednio zachowywać na londyńskim przyjęciu u wujka – profesora. Dowiadujemy się, jak prawidłowo zaszczepić krowę, gdzie najlepiej zamieszkać w Barcelonie i jakie warunki musi spełnić „chłopiec z okładki”.
A to dopiero początek…

Data pierwszego wydania: 2014-11-17

Przeczytaj także

Prześwietlamy Wojciecha Manna
Co kryją rodzinne albumy znanego dziennikarza muzycznego? Premiera Fotografomannii już 20 listopada!
>>> czytaj więcej
Jedź nad morze i spotkaj się z pisarzami!
Zapraszamy na 5. edycję Festiwalu Media i Sztuka w Darłowie, który odbędzie się 9-12 lipca. Wśród zaproszonych gości do Darłowa na festiwal przyjadą m.in.: Marek Krajewski, Danuta Stenka, Wojciech Mann i Szymon Hołownia.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Spotkanie autorskie

Recenzje

Śmiech to zdrowie!
19 18
Wojciech Mann - chyba wszyscy kojarzą tę osobę. Tym razem w nowej roli - pisarz. Przyznam, że byłam ciekawa tej autobiografii. O dziwo, nie jest to książka o jego karierze, a raczej dzieciństwie, czasu młodzieńczym oraz późniejszych latach, kiedy podróżował. Nie brzmi interesująco? Może nie, ale za to różne śmieszne zdarzenia, jakie miały miejsce podczas tych podróży i przygody z dzieciństwa oraz lat młodzieńczych rozbrajają. Wojciech Mann to interesująca postać. Popularny radiowiec, prowadzący wiele imprez i programów. Tym razem w innej odsłonie.
>>> czytaj więcej
Prosto od Manna
19 18
Ze zdjęciami jest jak ze wspomnieniami, przypominasz sobie pewne sytuacje dopiero, jak je zobaczysz. Myślę, że Wojciech Mann miał niezłą frajdę selekcjonując foty do tej książki, bo niektóre są naprawdę mistrzowsko śmieszne. Z dystansem i wyjątkowym poczuciem humoru. Prosto od Manna - "FotografoMannia".
>>> czytaj więcej
Jeden wieczór pełen śmiechu
17 21
Czytając tę książkę nachodziła mnie wciąż jedna myśl - ile trzeba mieć do siebie dystansu, żeby nie tylko podzielić się ze światem zdjęciami z przeszłości, ale w dodatku je autoironicznie, bez sentymentów skomentować. Odpowiedź jest jedna - miliardy, tony dystansu i niepowtarzalnych historii. Nie nudziłam się ani chwili przy lekturze.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.