Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Virginia Woolf

Flush

Tłumaczenie: Maria Ryć

Przygotowaliśmy dodruk tego tytułu specjalnie na życzenie naszych klientów

Flush jest spanielem. Wyjątkowym spanielem. I głównym bohaterem książki Virginii Woolf.
To przewrotna biografia psa i jego właścicielki, słynnej dziewiętnastowiecznej brytyjskiej poetki, a także historia wielkiego romansu pewnej ekscentrycznej pary z epoki wiktoriańskiej. Przede wszystkim jednak to parodia typowych biografii. Flush zrodził się z lektury listów miłosnych Elizabeth Barret i Roberta Browninga, choć zapewne niemały wpływ na książkę miał również pies samej Virginii Woolf - prezent od ukochanej Vity Sackville-West.


50 książek na 50-lecie Znaku
Przedstawiamy najlepszy przewodnik po świecie literatury. Wybitni autorzy, ważne dzieła. Te dobrze znane i te niesłusznie zapomniane.
Kultowe, prowokacyjne i refleksyjne.
Seria 50 na 50 to książki, które po prostu trzeba znać.

Oprawa twarda

Format: 140x205

Liczba stron: 128

Data pierwszego wydania: 2009-08-06

ISBN: 978-83-240-1236-7

Opracowanie graficzne: Kuba Sowiński

Tytuł oryginalny: Flush

Tłumaczenie: Maria Ryć

Przeczytaj także

Pozycja obowiązkowa
Kiedy wpiszemy w przeglądarce internetowej frazę: „Najlepsze powieści XX wieku" i zajrzymy na którąkolwiek stronę, trudno będzie znaleźć zestawienie, w którym zabrakłoby „Pani Dalloway" Virginii Woolf.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Redaktor Jerzy Illg o Jubileuszowej serii 50 na 50

Recenzje

O spanielu i... miłości
76 19
Tytułowy Flush to... pies, a dokładniej - spaniel, i to nie byle jaki. Flush jest bowiem arystokratą - psem rasowym o mocnym temperamencie i łowieckim usposobieniu. Jest też ukochanym psem Elizabeth Barrett Browning - poetki epoki wiktoriańskiej, która z powodu gruźlicy traktowana była przez najbliższych jako inwalidka (prawdziwa natura jej choroby nie jest znana, przyjmuje się jednak gruźlicę, jako najbardziej prawdopodobną przyczynę pogorszenia jej stanu zdrowia).
>>> czytaj więcej
Świat oczami psa
69 22
Jak wygląda świat widziany oczami psa? Wielbicieli czworonogów zapewne zachwyci niezwykle lekka, pisana z przymrużeniem oka biografia pewnego sympatycznego spaniela. Flush pozwoli spojrzeć na codzienność z nieco innej perspektywy, zwróci wasze zmysły ku całkowicie nowym doznaniom i wniesie element świeżości w zwykłe ludzkie przeżycia.
>>> czytaj więcej
Flush, czyli biografia psa z filozofią w tle
85 27
Niedawno w serii „50 książek na 50-lecie Znaku" ukazała się powieść Virginii Woolf z 1933 roku pt. Flush. Utwór ten, nieco mniej znany jak inne dzieła autorki Pani Dalloway, niewątpliwie zasługuje na uwagę. Czy jednak kluczowa wartość tego tekstu wiąże się z jego wyrazistym emancypacyjno- demokratycznym przesłaniem? Odpowiedzi mogą być różne.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.