Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Lauren Groff

Fatum i furia

Tłumaczenie: Mateusz Borowski

O tej powieści nie da się zapomnieć

Każdy związek ma dwie twarze.
Każda historia ma dwie strony.
Zwłaszcza gdy kluczem do idealnego związku nie jest prawda, ale mroczny sekret.


Misterne i zmysłowe... powieści Lauren Groff są zbyt wyjątkowe i niezwykłe, by pozostały niezauważone. – „The New York Times”

To piękna i nieustannie trzymająca w napięciu proza. – „The New Yorker”

Tylko Groff potrafi tak subtelnie nasycać każdą scenę sprzecznymi warstwami emocji. – „Huffington Post”

Fatum i furia jest jak rozsypująca się układanka. Gdy wszystko wydaje się jasne, prawda zaczyna wychodzić na jaw. Fatum to opowieść Lancelota o spotkaniu kobiety, która odmieniła jego życie, w Furii Mathilde mówi o tym, jak było naprawdę. Dwadzieścia cztery lata, dwoje ludzi. Misternie splecione perspektywy porywają i hipnotyzują, a nieoczekiwany zwrot akcji sprawia, że czytelnik musi zakwestionować wszystko, co do tej pory wiedział o związku Lancelota i Mathilde. Pokazując ciążące nad człowiekiem fatum i władające nim demony – furie, Lauren Groff odkrywa istotę bliskości i samotności, porusza to co sekretne, skrywane i mroczne. O tej powieści nie da się zapomnieć.

Lauren Groff – amerykańska pisarka, urodzona w Nowym Jorku. Fates and Furies to bestseller „New York Timesa”, powieść znalazła się w finale National Book Award, została książką roku Amazona, „The Washington Post”, „Kirkus” i wielu innych. Za swoją ulubioną książkę 2015 roku uznał ją prezydent Barack Obama, a o twórczości Groff entuzjastycznie pisał również Stephen King.

Oprawa miękka

Format: 135x210

Liczba stron: 400

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-03-14

ISBN: 978-83-240-4103-9

Tytuł oryginalny: Fates and furies

Tłumaczenie: Mateusz Borowski

Przeczytaj także

Historia o sile rodziny
Gdy Lauren Groff pisała powieść, spodziewała się pierwszego dziecka; główny bohater rozwijał się równolegle z rosnącym i kształtującym się w jej organizmie człowiekiem. Będąc w złej kondycji psychicznej, zastanawiała się, jak zbudować świat, w którym będzie dorastać jej dziecko. Wahania nastroju głównego bohatera były reakcją na rosnące napięcie w otaczającym go świecie.
>>> czytaj więcej
Wystartowała II edycja plebiscytu „Książka Roku 2016 Lubimyczytać.pl".
Do końca lutego możecie głosować w plebiscycie jednego z największych literackich portali, lubimyczytac.pl. O tytuł Książki Roku 2016 ubiega się ponad 260 wydanych w zeszłym roku publikacji, w tym aż 24 z naszego wydawnictwa.
>>> czytaj więcej
Otwieramy kolejną księgarnię Autorską!
W sobotę 25 czerwca zapraszamy do Zgorzelca, gdzie otwieramy kolejną księgarnię Autorską! Na wielkie otwarcie zapraszamy o godz. 12 do Galerii Słowiańskiej.
>>> czytaj więcej
Najlepsze pomysły na Dzień Matki
Zbliża się Dzień Matki. Co podarować? Oczywiście najlepiej dobrą książkę. A takich nie brakuje w naszych propozycjach.
>>> czytaj więcej
Książki na majówkę - co zabrać ze sobą!
Wprawdzie tegoroczny długi weekend jest raczej krótki, ale jesteśmy pewni, że w te dni wolne od pracy chętnie sięgniecie po coś do czytania. Mamy dla Was kilkanaście znakomitych propozycji.
>>> czytaj więcej
Każdy związek ma dwie twarze
„Fatum i furia" jest jak rozsypująca się układanka. Gdy już wszystko wydaje się jasne, nagle na jaw zaczyna wychodzić zaskakująca prawda
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.