Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Etyka solidarności

ks. Józef Tischner

Etyka solidarności

Etyka solidarności ukazała się po raz pierwszy pod koniec lat osiemdziesiątych. Teksty zrodzone w gorących momentach historii były spontaniczną odpowiedzią chrześcijańskiego filozofa na to, co się działo, a także próbą opisania „rodzącej się rzeczywistości ducha”.
Po śmierci Autora Ojciec święty Jan Paweł II stwierdził w swym liście, iż Tischnerowska etyka solidarności „nadaje dziś kierunek trudnym zmaganiom narodu polskiego o taki kształt demokracji, w której byłaby respektowana godność każdej osoby ludzkiej”.

Oprawa miękka

Liczba stron: 108

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 1981-01-01

Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski

Przeczytaj także

2. Dni Tischnerowskie w Gdańsku
W dniach 9-10 kwietnia odbędą się kolejne Dni Tischnerowskie w Gdańsku organizowane przez Europejskie Centrum Solidarności i Instytut Kaszubski. Tematem przewodnim będzie - tak jak potem w Krakowie - spotkanie z Innym. Wśród gości m.in. Anna Michalska, Maria Mendel, Wojciech Bonowicz, Krzysztof Frysztacki, ks. Krzysztof Niedałtowski i Kazimierz Tischner. Zapraszamy!
>>> czytaj więcej
Wznowienie „Spowiedzi rewolucjonisty" Tischnera
Po niemal 25 latach od daty pierwszego wydania Wydawnictwo Znak przypomina jedną z najciekawszych książek ks. Józefa Tischnera.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.