Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

David Ebershoff

Dziewczyna z portretu

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń

Greta sama zaproponowała Einarowi, żeby założył pończochy i damskie buty. Chciała dokończyć zamówiony kobiecy portret, a modelka nie mogła przyjść do pracowni.
Mąż – mężczyzna o subtelnych rysach i drobnej budowie ciała – zdawał się idealny do tego zadania. Ot, niewinna prośba, artystyczny żart…
Greta nie mogła przypuszczać, że ta chwila zmieni całe jej życie: obudzi w nim pragnienie, które trudno będzie zlekceważyć i uciszyć.

Dziewczyna z portretu to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, które wstrząsnęły życiem dwojga duńskich artystów: Einara i Gerdy Wegenerów.
To pełna subtelności, liryczna opowieść o odważnej miłości, która potrafiła przekroczyć wszelkie granice, także te obyczajowe i seksualne, bez oglądania się na to, co wypada.

Na podstawie książki powstał FILM TOMA HOOPERA z gwiazdorską obsadą
Oscarowy EDDIE REDMAYNE w roli głównej!
W filmie zobaczymy też Alicię Vikander, Amber Heard i znanego ze Skyfall Bena Whishawa.

Oprawa miękka

Format: A5

Liczba stron: 384

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2012-06-11

ISBN: 978-83-240-1694-5

Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska

Tytuł oryginalny: The Danish Girl

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń

Przeczytaj także

Zabierz książkę na ferie!
Wiemy, że czekacie na polską premierę światowego bestsellera Lauren Groff „Fatum i furia", która już w marcu! Aby umilić Wam ten czas, proponujemy świetne lektury na ferie. Zabierzcie je ze sobą na narty!
>>> czytaj więcej
Cztery nominacje do Oscara dla „Dziewczyny z portretu"!
„Dziewczyna z portretu", nowy film Toma Hoopera, który w 2011 roku otrzymał Oscara dla najlepszego reżysera za „Jak zostać królem", ma szansę na statuetkę złotego rycerza w czterech kategoriach. Film powstał na podstawie powieści Davida Ebershoffa, która właśnie ukazała się w Znak literanova.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Michał Witkowski o książce

”Historia niesamowitego związku, który niepostrzeżenie zamienia się w miłosny trójkąt.”

Anna Grodzka o książce

”Są takie historie, które udowadniają, że miłość nie zna granic.”

Recenzje

Można tak bardzo kochać i pozwolić tej miłości na wszystko
0 0
Dawid Ebershoff opowiada o pięknej historii miłości, historii jakich wiele można spotkać w książkach i filmach, ale też w codziennym życiu. Poznajemy Gretę i Einara, młodych i zakochanych artystów, którym życie podsuwa trochę inny scenariusz niż standardowe „love story".
>>> czytaj więcej
Wyjątkowa i intrygująca
0 0
Po przeczytaniu kilkunastu stron dopadło mnie zwątpienie - co to za książka, nie podoba mi się, chyba nie przeczytam tego do końca. Na szczęście kontynuowałam i nie żałuję. Bardzo wciągająca powieść, którą przeczytałam w trzy wieczory.
>>> czytaj więcej
Opowieść o wyrozumiałości, miłości, oddaniu
0 0
Temat zmiany płci jest obecnie mocno popularny. Jedni uważają to za dewiację seksualną i chorobę psychiczną, inni z pełną wyrozumiałością popierają dążenie osób transseksualnych do zmian operacyjnych, dzięki którym wreszcie staną się tym, kim czują, że są. „Dziewczyna z portretu" przedstawiająca historię Lili Elbe, jednej z pierwszych osób, które przeszły operację zmiany płci, idealnie wpasowuje się w tematykę. Już na samym początku recenzji muszę przyznać, że była to lektura dość oryginalna, ale i niezwykle ciekawa.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.