Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Gaynor Arnold

Dziewczyna w błękitnej sukience

Tłumaczenie: Julia Gryszczuk-Wicijowska

Nominacje do Nagrody Bookera i Nagrody Orange

Kiedy się poznali, miała na sobie błękitną sukienkę. Zachwyciła go, rozkochała w sobie. On był ubogi, ale utalentowany. Ona zamożna, młodziutka i bardzo naiwna. Wkrótce Alfred zdobywa sławę jako pisarz. Życie u boku uwielbianego artysty nie jest jednak usłane różami. Alfred zamienia życie Dorothei w piekło: podkreśla na każdym kroku jej niższość, upokarza ją nieustannie cierpkimi komentarzami, romansuje z innymi kobietami, być może nawet z jej młodszą siostrą. W końcu wyrzuca żonę z domu, chociaż ich najmłodsze dziecko jest wówczas zaledwie niemowlęciem. Stłamszona i niepewna siebie Dorothea przez lata nie przyznaje się, jak jest nieszczęśliwa. Wszystko się zmienia, kiedy otrzymuje zaproszenie na prywatną audiencję u królowej Wiktorii. Odkrycie, jak wiele łączy ją z najbardziej wpływową kobietą w Anglii, ośmiela ją do opowiedzenia swojej historii.  

*** 

Ta soczysta i mądra powieść przedstawia prywatne życie znanej pary: Catherine i Charlesa Dickensów.

Autorka śledzi historię pisarza, ale zmienia imiona wszystkich bohaterów. Wystarczy jednak połączyć kropki, by odkryć, czyim życiorysem jest inspirowana ta opowieść.  

Oprawa miękka

Format: A5

Liczba stron: 512

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2012-09-17

ISBN: 978-83-240-2273-1

Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska

Tytuł oryginalny: Girl in A Blue Dress

Tłumaczenie: Julia Gryszczuk-Wicijowska

Recenzje

Ciemna strona miłości
56 31
Ona i On. Nieśmiała, nieznająca życia dziewczyna z dobrej rodziny i biedny początkujący pisarz. Wzajemne przyciąganie, namiętność. Miłość? Dla niej zdecydowanie tak. Dla niego jak okazuje się po latach.. niekoniecznie. Bo czy to mogło się udać? Czy ludzie obdarzeni geniuszem, wciąż niespokojni, poszukujący, potrafią tworzyć szczęśliwe związki? Potrafią kochać innych? Czy kochają tylko siebie?
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.