Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

John Thavis

Dziennik watykański. Serce Kościoła katolickiego od kuchni: władza, ludzie, polityka

Kulisy funkcjonowania Centrum Zarządzania Kościołem

John Thavis od trzydziestu lat przygląda się mechanizmom działania Watykanu i kurii rzymskiej. W swojej dziennikarskiej karierze odbył niezliczoną ilość nieformalnych rozmów i zakulisowych spotkań z prominentnymi przedstawicielami Stolicy Apostolskiej. Wiedzę czerpie z samego źródła. W „Dzienniku watykańskim” odsłania przed czytelnikami prawdę o centralnej instytucji Kościoła katolickiego. Udowadnia, że rzeczywistość niewiele ma wspólnego z medialnymi doniesieniami, choć bywa równie sensacyjna.

„Niniejsza książka jest dokumentem, nie wytworem wyobraźni. Wydarzenia w niej opisane naprawdę miały miejsce. […] Wszystkie postaci, bardziej i mniej znaczące, są prawdziwe. I chociaż niektóre historie mogą się wydawać lekko surrealistyczne, zapewniam, że żadna nie zrodziła się w mojej wyobraźni – całość stanowi rzetelną kronikę pewnego wycinka czasów na tym najdziwniejszym ze światów.

(fragment wstępu)

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 384

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-01-26

ISBN: 978-83-240-3275-4

Opracowanie graficzne: Katarzyna Ewa Legendź

Tytuł oryginalny: The Vatican Diaries

Przeczytaj także

Czy Watykan boi się zjawisk nadprzyrodzonych?
Są na świecie zjawiska, których nie sposób wytłumaczyć odwołując się wyłącznie do naukowych argumentów. Kategoryzujemy je jako „cudowne", ale czy słusznie?
>>> czytaj więcej
John Thavis zdradza sekrety Watykanu
Autor Dziennika watykańskiego już jutro w Warszawie.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Stacja7.pl

Nowoczesne papiestwo

Z Johnem Thavisem, watykanistą, rozmawia Anna Artymia

->Przeczytaj na Stacja7.pl

Recenzje

Struktury działania Watykanu
21 20
Dziennik watykański" niejednokrotnie szokuje, bo ukazuje struktury działania Watykańskiej biurokracji, ale nie poprzez analizę jej polityki, a obserwując zachowania pracowników Stolicy Apostolskiej. Dawno nie czytałam tak świetnie napisanej (jak powieść sensacyjna) książki o dworze papieskim, która szczerze opisałaby relacje, zależności i walkę o władzę kurii rzymskiej. Godna polecenia.
>>> czytaj więcej
Jak funkcjonuje Watykan?
22 21
John Thavis po wielu latach przyglądania się zasadom działania postanowił opisać, jak naprawdę funkcjonuje Watykan. Nie robi tego jednak w sposób, do którego jesteśmy przyzwyczajeni w tego typu publikacjach. Nie opiera się na oficjalnych dokumentach, oświadczeniach itp.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.