Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Mario Vargas Llosa

Dyskretny bohater

Tłumaczenie: Marzena Chrobak

Gdy w grę wchodzą zmysły, nikogo nie możesz być pewien

Biznesmen Felicito Yanaque, zakochany do szaleństwa w uwodzicielskiej Mabel, podejmuje nierówną walkę z bezwzględnym szantażystą.

Don Rigoberto i ponętna Lukrecja całe dnie spędzają w łóżku, nie podejrzewając zagrożenia, jakim jest tajemniczy przyjaciel ich syna Fonsita.

Tymczasem w innej części Peru sędziwy Ismael Carrera płata swoim synom szatańskiego figla, planując perfidną zemstę.

Kto z nich okaże się dyskretnym bohaterem?

W najnowszej, trzymającej w napięciu do ostatniej strony powieści Mario Vargas Llosa serwuje wykwintny koktajl tajemnic, namiętności i zemsty, gdzie miłość i zdrada noszą jedno imię. Noblista perfekcyjnie wodzi czytelnika za nos, snując intrygę, w której wszyscy są podejrzani. Ta mistrzowska powieść zachwyci miłośników „Szelmostw niegrzecznej dziewczynki” i „Pochwały macochy”.


Szukasz pomysłu na prezent? Zobacz nasze literackie gadżety:

Zobacz, jak je otrzymać


Oprawa twarda

Format: 140x205

Liczba stron: 384

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2014-11-03

ISBN: 978-83-240-3180-1

Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska

Tytuł oryginalny: El héroe discreto

Tłumaczenie: Marzena Chrobak

Przeczytaj także

Gdy w grę wchodzą zmysły, nikogo nie możesz być pewien!
Premiera trzymajacej w napięciu powieści Dyskretny bohater Mario Vargas Llosy już w listopadzie. Wśród bohaterów „starzy znajomi" don Rigoberto i Lituma.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Tajemnica „Dyskretnego bohatera”

Recenzje

Świetna fabuła
38 37
Zupełnie nie zgadzam się z twierdzeniami, że ,,Dyskretny bohater" to powieściowa telenowela. Owszem, wątki mogą się takie wydawać, bo jest ojciec, który żeni się ze służącą na złość synom i tajemnicze karteczki z szantażami, wobec których musi się odnieść Felicito Yanaque, ale poza tym, to bardzo dobra powieść z genialną fabułą i polotem.
>>> czytaj więcej
Mistrz
36 34
Od pierwszych stron czuje się, że ma się do czynienia z wielką literaturą. Don Rigoberto, którego znamy z wcześniejszych książek noblisty, Lituma i inni bohaterowie, których losy przeplatają się jak w dobrej, peruwiańskiej telenoweli zdążyli już nas do siebie przyzwyczaić. Nie znaczy to jednak, że Llosa nudzi i się powtarza. Mistrzowska fabularnie i niezwykle klimatyczna powieść ,,Dyskretny bohater" zadowoli najbardziej wymagających czytelników.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.