Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Mary Roach

Duch. Nauka na tropie życia pozagrobowego

Tłumaczenie: Maciek Sekerdej

Niezwykła kontynuacja bestsellerowego "Sztywniaka"

Czy istnieje życie po śmierci? A jeśli tak, to czy ze zmarłymi można nawiązać kontakt? Mary Roach postanowiła w tej sprawie zasięgnąć opinii naukowców i poszukać jasnych odpowiedzi oraz twardych dowodów - bez uprzedzeń i demaskatorskiego nastawienia. Ale też nie traktując swego przedsięwzięcia śmiertelnie poważnie. W tym celu odwiedza między innymi Indie, by zbadać problem reinkarnacji, przemierza nawiedzone domy w Anglii w poszukiwaniu duchów, opisuje próby zobaczenia duszy pod mikroskopem, a nawet sama uczy się, jak zostać medium i komunikować się ze zmarłymi. Z tej przewrotnej, pełnej czarnego humoru książki możemy się dowiedzieć, ile waży dusza, jak wyglądają seanse spirytystyczne, czym jest ektoplazma i czy nasze dusze naprawdę unoszą się pod sufitami sal operacyjnych. Prawdziwie uduchowiona lektura.

Oprawa miękka

Format: 144x205mm

Liczba stron: 288

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2010-01-25

ISBN: 978-83-240-1297-8

Opracowanie graficzne: Jacek Szewczyk, Sylwia Grządzka

Tytuł oryginalny: Spook. Science tackles the afterlife

Tłumaczenie: Maciek Sekerdej

Materiały o książce

„San Francisco Chronicle”

Roach nazywa siebie sceptykiem, ale takim, który posiada otwarty umysł, zamiłowanie do przygód oraz gotowy dowcip w każdej sytuacji. Wszystko to czyni z niej zajmującego i niebywale zabawnego przewodnika podczas podróży przez kilka kontynentów w poszukiwaniu dowodów na to, że powiedzenie „przenieść się na tamten świat” nie jest tylko zwykłą figurą retoryczną.

z Wprowadzenia

Byłoby dla mnie szczególnie uspokajające, gdybym wierzyła, że znam odpowiedź na pytanie: co dzieje się z nami po śmierci? Czy po prostu gaśnie światło i zapadamy w drzemkę trwającą miliony lat? Czy też jakaś cząstka mojej osobowości, jakaś cząstka mnie, żyje nadal? Jak to się odczuwa? Jak będzie wyglądał mój dzień? Czy będę mogła gdzieś tam podłączyć się z moim laptopem? (...) Ta książka jest dla ludzi, którzy bardzo by chcieli uwierzyć w duszę oraz czekające ją życie wieczne, ale mają kłopot z przyjęciem tego wszystkiego jedynie na wiarę.

Recenzje

Prawda czy fałsz?
84 55
Poznajcie Mary Roach, amerykańską dziennikarkę i pisarkę popularnonaukową, która postanowiła zasięgnąć opinii naukowców i znaleźć dowody na to, czy istnieje życie po śmierci. Nie jest to jej pierwsza tego typu książka, pierwszą była „Sztywniak. Osobliwe życie nieboszczyków", w której możemy przeczytać o pośmiertnych przygodach naszych ciał, które są wykorzystywane do najdziwniejszych badań i eksperymentów.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.