Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Maria Nurowska

Drzwi do piekła

Najodważniejsza książka Marii Nurowskiej

Daria kochała męża.
I zabiła go.
Z miłości.

Znacznie od niej starszy Edward był redaktorem naczelnym pisma literackiego. Widział w niej zdolną pisarkę i fascynująca kobietę. Nikt jednak nie znał prawdziwego oblicza ich związku - miłości, która stała się toksyczną i niebezpieczną grą.

Skazana na dwanaście lat za zbrodnię w afekcie Daria trafiła do więzienia. Do piekła, które okazało się dla niej czyśćcem. Drogę do samej siebie odnalazła dzięki drugiej kobiecie...

Oprawa miękka

Format: 124 x 190

Liczba stron: 272

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2012-01-09

ISBN: 978-83-240-1875-8

Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska

Materiały o książce

Maria Nurowska o swojej książce

”Materiały do tej powieści zebrałam wiele lat temu w więzieniu dla kobiet. Przywiozłam stamtąd fantastyczny materiał. Ta książka niesie siłę, bo sama mam ją w sobie.”

Marta Mizuro

”Najnowsza powieść Marii Nurowskiej sprawiła mi radość, oto wreszcie mogłam zanurzyć się w świat, którego żadna inna polska pisarka do tej pory nie opisała.”

Magdalena Kacalak, Ofeminin.pl

”Fenomen Nurowskiej to jej bohaterki, kobiety, które muszą w życiu iść do przodu, pomimo tego, że nie mają łatwo.”

Zostań fanem Marii Nurowskiej na Facebooku

Partnerzy


Recenzje

Więzienne realia
47 19
„Miłość Ci wszystko wybaczy..." od lat mówi nam znana piosenka. Czy aby na pewno wszystko? Czy wybaczy poniżenie, ukartowane wspólnie zdrady i raczej całkowicie aspołeczne, przeczące idei związku zachowania?
>>> czytaj więcej
Drzwi do piekła, czyli jak zabić z miłości
65 41
Zmysłowa, a zarazem toksyczna i pełna przykrych doświadczeń miłość dwojga ludzi, w której ona jest świeżo upieczoną absolwentką polonistyki i początkującą pisarką, on - redaktorem naczelnym pisma literackiego. Połączyła ich miłość do słowa i namiętność, podzieliło niestety znacznie więcej...
>>> czytaj więcej
Między brutalnością a delikatnością
98 43
Drzwi do piekła zostały okrzyknięte najodważniejszą książką Marii Nurowskiej, a przez wielu uznane również za jedną z najmocniejszych, polskich powieści kobiecych. Czy tak jest naprawdę? Daria od lat była żoną Edwarda. On, jako redaktor naczelny pisma literackiego chciał widzieć w swojej małżonce nie tylko wspaniałą kobietę, lecz także (a może przede wszystkim!) bardzo utalentowaną, dobrze zapowiadającą się pisarkę. Chciał widzieć i widział. Namawiając ją do pisania uczynił z niej poczytną autorkę, jednak cena, jaką musieli za ten sukces zapłacić była ogromna.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.