Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Drogi Gabrielu. List

Halfdan W. Freihow

Drogi Gabrielu. List

Tłumaczenie: Milena Skoczko

Norweski dziennikarz Halfdan W. Freihow w mistrzowski sposób opowiada o relacjach pomiędzy ojcem a synem.  Drogi Gabrielu ma postać osobistego listu pisanego przez ojca do autystycznego syna. Jest to opowieść o trudnościach i frustracji, ale, co ważniejsze, o bezwarunkowej miłości i akceptacji. Wiara w potęgę i moc rodziny przy jednoczesnej brutalnej szczerości autora i unikaniu wszelkich uproszczeń sprawiają, że dzieło Freihowa porusza. Uświadamia, że wielka miłość może w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji, dać szczęście i radość życia.Drogi Gabrielu uznano za jedną z najpiękniejszych książek, jakie kiedykolwiek wydała norweska literatura, a prawa do przekładu sprzedano do 16 krajów.  

Oprawa miękka

Format: 124x195

Liczba stron: 176

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2010-05-31

ISBN: 978-83-240-1358-6

Opracowanie graficzne: Sylwia Kowalczyk

Tytuł oryginalny: Kjaere Gabriel

Tłumaczenie: Milena Skoczko

Recenzje

Piękna, trudna miłość
61 25
„Drogi Gabrielu" to najpiękniejsza książka o ojcowskiej miłości, jaką kiedykolwiek przeczytałam. O miłości tyleż cudownej, co trudnej. Opisuje, w formie listu ojca do syna, uczucie, jakim darzy się rodzina Gabriela - dziecka cierpiącego na autyzm atypowy i zespół ADHD. Ojciec chorego dziecka w sposób zawsze szczery, wzruszający i przepojony miłością opowiada o radościach i smutkach związanych z wychowywaniem Gabriela.
>>> czytaj więcej
Słowa prosto z serca
67 20
Norweski dziennikarz Halfdan W. Freihow napisał poruszającą książkę. Jej treść to przede wszystkim słowa płynące prosto z serca, a skierowane do syna. Trudno o niej zapomnieć. Głęboko w sercu pozostawia pragnienie doświadczenia wielkiej, bezinteresownej miłości. Obok książki „Drogi Gabrielu" nie można przejść obojętnie. Autor otwiera swoje wnętrze przed upragnionym synem, z nadzieją, że ten zanurzy się kiedyś w spisane słowa i wyniesie z nich wiele cennych rad.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.