Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Dama w opałach

Karen Doornebos

Dama w opałach

Tłumaczenie: Beata Śmietana, Rafał Śmietana

Marzenia potrafią się spełniać w najmniej oczekiwany sposób

Często myślimy, że gdybyśmy urodzili się gdzie indziej, albo w innym czasie, bylibyśmy bardziej szczęśliwi. Wtedy moglibyśmy naprawdę rozwinąć skrzydła, pokazać na co nas stać!

Na przykład taka Chloe Parker. Zawsze uważała, że urodziła się dwa wieki za późno. Powinna być damą, jedną z tych, o których pisała Jane Austen, nosić piękne muślinowe sukienki, zalotnie spoglądać zza wachlarza i dumnie odrzucać awanse dżentelmenów, w oczekiwaniu na prawdziwą miłość. Tymczasem miała całkiem współczesne problemy, niezapłacone rachunki i byłego męża, który porozumiewał się z nią jedynie za pomocą smsów i e-maili.

Ale czy współczesna kobieta na pewno umiałaby przetrwać w świecie "Rozważnej i romantycznej"? Dama w opałach to opowieść przypominająca angielskie komedie romantyczne w najlepszym wydaniu. Gdyby była filmem, zagrałby w niej Hugh Grant albo Colin Firth. To historia kobiety, która na własnej skórze przekonała się, że nie wszystkie marzenia powinny się spełniać, a przysłowie: „wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma” niesie w sobie wiele prawdy.

Oprawa miękka

Format: A5 (144x205)

Liczba stron: 456

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2012-05-28

ISBN: 978-83-240-1715-7

Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska

Tytuł oryginalny: Definitely not Mr. Darcy

Tłumaczenie: Beata Śmietana, Rafał Śmietana

Materiały o książce


Recenzje

Gdy komercja wkracza na salony
85 32
Bardzo zgrabnie przedstawiony główny wątek, trochę z przymrużeniem oka. Tyle o warsztacie pracy autorki, ale uwaga czytelnika skupia się przede wszystkim na relacjach bohaterów. Wszyscy dobrowolnie poddali się wszechobecnej kamerze, która wdziera się nawet za drzwi toalety (czytaj: parawan), aby sprawdzić, czy uczestnik show nie łamie zasad epoki Jane Austen.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.