Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Dałem głos ubogim. Rozmowy z młodzieżą

Ryszard Kapuściński

Dałem głos ubogim. Rozmowy z młodzieżą

„Istnieje polskie przysłowie: Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Sprawdziło się ono w przypadku Ryszarda - zarówno Jego pierwsza podróż przed 50 laty, jak i ta ostatnia wiodły przez Rzym. [...] W październiku 2006 roku ponownie odwiedził Włochy. Wtedy właśnie spotkał się z młodzieżą w Bolzano i to było - jak mówił - jedno z najwspanialszych spotkań w jego życiu”.
Ze Wstępu Alicji Kapuścińskiej Książka ta jest m.in. zapisem ostatniego spotkania Ryszarda Kapuścińskiego ze studentami Uniwersytetu w Bolzano. Czytelnik odnajdzie w niej niepowtarzalną atmosferę rozmowy z autorem Hebanu i Imperium. Książka zwiera także jego wykład pt. Zrozumieć Innego, by ocalić świat i znakomitą biografię pióra dwóch włoskich dziennikarzy.

Oprawa twarda

Format: 136 x 205 mm

Liczba stron: 140

Data pierwszego wydania: 2008-01-16

ISBN: 978-83-240-0902-2

Opracowanie graficzne: Kamil Rewieński

Recenzje

Jak być częścią świata
78 36
To książka o nauce rozumienia świata. Często nam się wydaje, że wystarczy obejrzeć wiadomości, poczytać internet i wiemy wszystko. Jest jednak inaczej, żeby zrozumieć trzeba dotknąć, być jak miejsce, w którym się przebywa. Kapuściński wielokrotnie podkreśla, że aby poznać ludzi musisz być jak oni, musisz wtopić się w ich codzienność, jeść z tej samej miski i pić z tego samego kubka.
>>> czytaj więcej
Ostatnie spotkanie z Cesarzem Reportażu
76 35
Ostatnia książka sygnowana nazwiskiem Kapuścińskiego jest właściwie wielką opowieścią o nim samym.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.