Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Andrzej Meller

Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie

To tu Wschód spotyka Zachód.
Światowa mekka outsiderów, wyrzutków, ludzi szukających schronienia przed prawem i kapitalizmem. Komunistyczne państwo okadzone marihuaną, w którym dobry biznes można zrobić na szkole kitesurfingu albo na domu publicznym.

Andrzej Meller, znany reporter, podróżnik, pokazuje nam Wietnam nieznany. Kraj, w którym na powojennych zgliszczach wyrosło mozaikowe, pełne paradoksów społeczeństwo. To tu Wschód spotyka Zachód, socjalistyczna władza brata się z wielkimi koncernami, a amerykański narkoman oddaje swoje serce wietnamskiej prostytutce.

„Na ulicy czuć dym kadzideł, bo sprzedawcy otwierają piszczące żaluzje sklepów i modlą się pod nimi trzymając zapalone kadzidła, które potem wbijają w owoce na ołtarzu. Pachnie także grillowanym mięsem, kawą i marihuaną. Kakofonia klaksonów, hamulce autobusów, pijane okrzyki i bity żywej muzyki dudnią i skrzeczą na zmianę. (…) Na przeciw nas grzmiąca muzyką knajpa z wielką głową byka. To otwarty 24/7 Klub Crazy Buffalo. (…) Mimo że ledwie minęła piąta rano, ulice są pełne ludzi. Można powiedzieć, że Sajgon nigdy nie śpi w przeciwieństwie do Hanoi”.

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 400

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2016-06-13

ISBN: 978-83-240-8703-7

Przeczytaj także

O Witnamie w Krakowie
We wtorek 5 lipca zapraszamy do Krakowa na spotkanie z Andrzejem Mellerem i rozmowę o jego książce „Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie".
>>> czytaj więcej
Pokaz slajdów i opowieść o Wietnamie
We wtorek 28 czerwca zapraszamy do katowickiego Klubu Podróżników Namaste na spotkanie z Andrzejem Mellerem, który będzie opowiadał o swojej wyprawie do Wietnamu i najnowszej książce „Czołem, nie hien".
>>> czytaj więcej
Najlepsze pomysły na Dzień Ojca!
Zbliża się Dzień Ojca. Zobaczcie, jakie książkowe propozycje wybrać na prezent.
>>> czytaj więcej
Najlepsze pomysły na Dzień Matki
Zbliża się Dzień Matki. Co podarować? Oczywiście najlepiej dobrą książkę. A takich nie brakuje w naszych propozycjach.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.