Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Czerwony krąg. Historia snajpera Navy SEALs i trenera najskuteczniejszych strzelców amerykańskich sił zbrojnych

Brandon Webb, John David Mann

Czerwony krąg. Historia snajpera Navy SEALs i trenera najskuteczniejszych strzelców amerykańskich sił zbrojnych

Tłumaczenie: Michał Romanek, Łukasz Müller

Szkolenie SEALSów nie kończy się na Hell Week. Ono się tam zaczyna…

Brandon Webb to żywa legenda amerykańskich sił zbrojnych. W swojej książce opowiada o tajnikach morderczego szkolenia, które zaczyna się po zaliczeniu Hell Week. Przekonajcie się, jak długo człowiek jest w stanie wytrzymać w betonowym bunkrze o objętości 1 metra sześciennego, do czego potrzebne są wiadra z wodą na teoretycznych wykładach z balistyki oraz gdzie wymiękają nawet ci, którzy zaliczyli HellWeek.

Webb jako żołnierz trafił do Afganistanu, gdzie miał okazję sprawdzić się w ekstremalnych warunkach. Teraz opowiada o opracowanych po 11 Września nowych założeniach strategicznych armii Stanów Zjednoczonych, wielodniowych operacjach w mroźnych jaskiniach Afganistanu, potędze bliskiego wsparcia lotnictwa, nalotach sterowanych za pomocą sygnału GPS, ale także o braterstwie, które każe do końca walczyć o życie kolegi z plutonu.

Jako szkoleniowiec, korzystając ze swoich doświadczeń, Webb stworzył najbardziej wymagający i zarazem najskuteczniejszy na świecie program treningowy dla przyszłych snajperów. To dzięki jego treningowi z podchodzenia do celu znany snajper NavySEALs, Marcus Lutrell, jako jedyny ocalały z oddziału, walcząc w ukryciu przez pięć dni, zabił sześciu ścigających go Talibów i ostatecznie przeżył Operację Red Wings w Afganistanie. To Webb wyszkolił również Chrisa Kyle’a, uznawanego za jednego z najskuteczniejszych snajperów w dziejach.

Poznajcie historię najlepszego trenera snajperów Navy Seal's, który zdradza sekrety autentycznych, skrajnie niebezpiecznych akcji komandosów na Bliskim Wschodzie.

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 496

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2013-04-02

ISBN: 978-83-240-2358-5

Opracowanie graficzne: Magdalena Zawadzka

Tytuł oryginalny: The Red Circle: My Life in the Navy SEAL Sniper Corps and How I Trained America's Deadliest Marksmen

Tłumaczenie: Michał Romanek, Łukasz Müller

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.