Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Dorota Karaś

Cybulski. Podwójne salto

Brawurowa biografia człowieka, który został legendą

BYŁO ICH DWÓCH.

Pierwszego znają wszyscy: „polski James Dean”, największy gwiazdor filmowy epoki, obiekt westchnień tysięcy kobiet. Kultowy Maciek Chełmicki w Popiele i diamencie. Ginie pod kołami pociągu, dzień po otrzymaniu propozycji zagrania w amerykańskiej telewizji.

Drugiego znali nieliczni: chłopak z nerwicą natręctw i kompleksami na punkcie swojej sylwetki, z marną dykcją i kiepską pamięcią. Jego zmagania z własnym mitem, których ofiarą padają żona i syn, trwają aż do tragicznego końca.

Dorota Karaś z reporterską dociekliwością przygląda się obu obliczom Zbyszka Cybulskiego. Jako pierwsza opisuje dzieciństwo, o którym on sam nie mógł mówić w powojennej Polsce. Odsłania kulisy działalności legendarnego teatrzyku Bim-Bom i powstawania najsłynniejszych filmów tamtej epoki. Przede wszystkim jednak pyta o cenę sławy i o to, co naprawdę zabiło Zbyszka Cybulskiego.

"Gdyby z ekranu naszych czasów pozostał wyłącznie on, wiedzielibyśmy o nas więcej niż z kronik wydarzeń i uczonych ksiąg".
Gustaw Holoubek

Oprawa twarda

Format: B5 (165x235)

Liczba stron: 384

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-11-28

ISBN: 978-83-240-4350-7

Przeczytaj także

Biografia Zbyszka Cybluskiego nagrodzona!
Książka „Cybulski. Podwójne salto" Doroty Karaś, brawurowa biografia człowieka, który został legendą, otrzymała nagrodę im. Bronisława Michałka dla najlepszej polskiej książki o filmie. Nagrodę wręczono podczas gali w warszawskim kinie Elektronik.
>>> czytaj więcej
Dorota Karaś nominowana do Pomorskiej Nagrody Artystycznej
Dorota Karaś została nominowana do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za książkę „Cybulski. Podwójne salto" - brawurową biografię człowieka legendy. Autorka z reporterską dociekliwością przygląda się obu obliczom Zbyszka Cybulskiego.
>>> czytaj więcej
O Zbyszku Cybulskim w Krakowie
W sobotę 11 lutego zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na projekcję filmu „Salto" i spotkanie z Dorotą Karaś, autorką biografii Zbigniewa Cybulskiego, która niedawno ukazała się w Znaku.
>>> czytaj więcej
Spotkanie z autorką biografii Zbyszka Cybulskiego
We wtorek 31 stycznia w kinie Kosmos w Katowicach odbędzie się projekcja filmu „Pociąg" w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. Prezentację ostatniego z filmów składających się na przegląd filmów Zbyszka Cybulskiego w 50. rocznicę śmierci aktora poprzedzi spotkanie z Dorotą Karaś i promocja książki „Cybulski. Podwójne salto".
>>> czytaj więcej
O Cybulskim w Warszawie
W środę 11 stycznia zapraszamy na spotkanie z Dorotą Karaś autorką brawurowej biografii „Cybulski. Podwójne salto".
>>> czytaj więcej
Spotkanie z autorką biografii Zbigniewa Cybulskiego
We wtorek 10 stycznia w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku odbędzie się spotkanie poświecone biografii „Cybulski. Podwójne salto".
>>> czytaj więcej
Odsłonięcie popiersia Zbyszka Cybulskiego we Wrocławiu
W niedzielę 8 stycznia minie 50 lat od tragicznej, przedwczesnej śmierci Zbigniewa Cybulskiego - jednego z najlepszych aktorów w historii polskiego kina.
>>> czytaj więcej
Wybierz najlepsze książki pod choinkę
Czy już wiecie, jaką książkę Wasi bliscy chcieliby znaleźć pod choinką? Dziś propozycje dla miłośników biografii i literatury faktu.
>>> czytaj więcej
O Cybulskim w Sopocie
We wtorek 6 grudnia zapraszamy do Sopotu na spotkanie z Dorotą Karaś autorką książki "Cybulski. Podwójne salto". Rozmowę poprowadzi Magdalena Grzebałkowska.
>>> czytaj więcej
Marek Krajewski i Dorota Karaś na Targach we Wrocławiu
Zapraszamy na spotkania z naszymi autorami podczas Wrocławskich Targów Dobrych Książek, które rozpoczynają się w czwartek 1 grudnia w Hali Stulecia.
>>> czytaj więcej
89 lat temu urodził się Zbyszek Cybulski
Pod koniec listopada w Znaku ukaże się książka Doroty Karaś „Cybulski. Podwójne salto", biografia człowieka, który został legendą. Przeczytajcie fragment.
>>> czytaj więcej
Biografia człowieka, który został legendą
Jaki był naprawdę słynny aktor? „Cybulski. Podwójne salto" Doroty Karaś wypełnia luki w biografii aktora uznanego za najbardziej utalentowanego w czasach powojennych.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.