Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Józefa Hennelowa

Coraz bliżej albo coraz mniej

"Nazwisko pani Józefy Hennelowej łączone jest często z terminem „Kościół otwarty”. Każdy go rozumie inaczej, ale mnie jest bliskie znaczenie, które w swoich pismach nadał mu papież Franciszek. Oznacza ono u niego ni mniej, ni więcej jak „Kościół miłosierdzia”. Z kart tej książki płynie właśnie taka wrażliwość i takie miłosierdzie, o którym mówi papież".
bp Grzegorz Ryś


Rozważania zawarte w niniejszym zbiorze charakteryzują paradoksy: precyzja argumentów wyrażona w felietonowej formie, uniwersalność pytań wynikających z bieżących wydarzeń, jasny przekaz ujęty w ramy bogatej polszczyzny.

Najważniejszy z paradoksów dotyczy jednak samej treści prezentowanych tu tekstów. Mówią one o byciu w Kościele i byciu częścią narodu, co wbrew dominującym trendom dla Autorki jest równoznaczne z ciągłym stawianiem elementarnych pytań, kwestionowaniem konwenansów i stereotypów. W tej książce Józefa Hennelowa jawi się nam, jako jedna z najprzenikliwszych obserwatorek życia w Polsce XXI wieku.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 124x195

Liczba stron: 240

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2017-07-17

ISBN: 978-83-240-4985-1

Przeczytaj także

Nie tylko o stracie
„Coraz bliżej albo coraz mniej" - taki tytuł nosi wydana w tym roku książka Józefy Hennelowej, publicystki, działaczki społecznej i politycznej, wieloletniej redaktorki „Tygodnika Powszechnego". We wtorek 5 grudnia autorka odbierze za nią nagrodę dla Krakowskiej Książki Miesiąca.
>>> czytaj więcej
Przenikliwa obserwatorka życia
W momencie kiedy rzeczywistość domaga się głosu autorytetów - bezstronnych, racjonalnych, przenikliwych - teksty p. Józefy Hennelowej wybrzmiewają każdą z tych cech, a ona sama jawi się nam jako jedna z najprzenikliwszych obserwatorek życia w Polsce XXI wieku.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.