Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Lisa Chaney

Coco Chanel. Życie intymne

Tłumaczenie: Anna Gralak, Anna Sak

Była szpiegiem czy ofiarą nieszczęśliwej miłości?

Odnalezione po latach listy i pamiętniki odkrywają największą tajemnicę Coco Chanel. 

On był szarmancki i uwodzicielski. Ona, choć miała wątpliwości, czy powinna zadawać się z Niemcem, nie mogła się mu oprzeć. Trwała wojna. Coco Chanel i baron von Dincklage zostali kochankami. Ich romans był na językach całego Paryża.

Czy słusznie oskarżono ją o kolaborację? Czy świadomie związała się z niemieckim szpiegiem? Kim byli jej adoratorzy i jakimi uczuciami obdarzała bliskie jej kobiety? To tylko przedsmak tajemnic projektantki.

Lisa Chaney dotarła do niepublikowanych wcześniej pamiętników i listów miłosnych Chanel. Dzięki nim Coco Chanel. Życie intymne to podróż w dotychczas nieznany i niedostępny świat. Zakazana miłość, narkotyki i sekrety artystycznej bohemy. Tego nie ma w żadnej innej książce o Coco Chanel.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 144x205

Liczba stron: 464

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2012-02-06

ISBN: 978-83-240-1672-3

Tytuł oryginalny: Chanel. An Intimate Life

Tłumaczenie: Anna Gralak, Anna Sak

Materiały o książce

Wpływ Coco Chanel na modę

Recenzje

Chanel wyprzedzała swoje czasy
118 62
Podtytuły i opisy na okładce najnowszej biografii Coco Chanel, pióra Lisy Chaney („Była szpiegiem czy ofiarą nieszczęśliwej miłości?", „największa tajemnica Coco Chanel") przygotowały mnie raczej na lekturę niemalże sensacyjną, z pogranicza tabloidu. Nic bardziej mylnego! Życie intymne to świetnie opowiedziana biografia i śmiem stwierdzić, że jest to jedna z najlepszych biografii, jakie czytałam. Wyważona, obiektywna, a jednocześnie ukazująca nie tylko gołe fakty, ale i osobowość Coco Chanel.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.