Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Maxime Rovere

Co zrobić z idiotami. I jak samemu nie wyjść na idiotę

Tłumaczenie: Maria Zawadzka-Strączek

Masz wrażenie, że otaczają cię idioci, którzy sprzysięgli się, by zatruć ci życie?
Nie możesz ich zignorować ani przed nimi uciec. Spotykasz ich wszędzie: w sklepie, w pracy, na rodzinnym obiedzie, na imprezie, w urzędzie… Próbujesz nie czytać komentarzy internetowych oszołomów, szerzących w sieci swoje spiskowe teorie i rozpowszechniających fake newsy niczym zarazę. Nieopatrznie włączasz jednak telewizor, a tam… debata sejmowa.
Jeśli poraża cię wszechobecna głupota i wciąż zadajesz sobie pytanie, skąd wzięli się ci wszyscy ignoranci i dlaczego to właśnie oni zawsze wygrywają – przeczytaj tę książkę.
Filozof Maxime Rovère z humorem, łagodną ironią i mądrością analizuje sytuacje dnia codziennego. Pokazuje, jak nie dać się złapać w pułapki, które zastawiają na nas idioci, jak rozmawiać z tymi, którzy nie chcą słuchać, a przede wszystkim: jak nie dać się wyprowadzić z równowagi i zachować zimną krew, by samemu nie wyjść na idiotę.
Ta książka to prawdziwe lekarstwo na plagę naszych czasów i zbiorową chorobę, która niszczy nam życie – głupotę.

"Analizując fenomen idiotów, (...) Maxime Rovère proponuje nam poradnik samoobrony przed nieznośnymi ignorantami oraz etyczną refleksję nad życiem w społeczeństwie."
/LIVRES HEBDO/

Maxime Rovère jest francuskim pisarzem, tłumaczem i profesorem, specjalistą od filozofii Spinozy. Współpracuje z „Magazine Littéraire”. Jego zainteresowania naukowe sytuują się na granicach historii filozofii, antropologii i sztuki współczesnej.

"Prawdziwa lekcja pokory."
/L’EXPRESS/

"Ta książka skrzy się humorem."
/LE POINT/

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 124x194

Liczba stron: 240

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-240-7404-4

Tłumaczenie: Maria Zawadzka-Strączek

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.