Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Joanna Bator

Ciemno, prawie noc

Powieść nagrodzona Literacką Nagrodą Nike 2013

"W człowieku otwierają się przejścia, przez które zło wchodzi do środka, i wtedy jest zgubiony."
/fragment/

W Wałbrzychu giną dzieci. Andżelika, Patryk i Kalinka przepadają bez śladu. Upiorna, gęsta atmosfera późnojesiennego miasta nie sprzyja wyjaśnieniu spraw. Prorok Jan Kołek przekonuje, że dzieci zabiera do siebie Matka Boska Bolesna, a zgnębieni mieszkańcy rzucają oskarżenia na oślep, pogrążeni w lęku, złości i rozpaczy.
Reporterka Alicja Tabor wraca z Warszawy do miasta swojego dzieciństwa, by napisać o trójce zaginionych. W jej starym rodzinnym domu pełnym złych wspomnień czeka przeszłość. Bohaterka, by zmienić swoje życie, musi stawić czoło nie tylko zawodowemu wyzwaniu, ale także dręczącym ją traumom.

"Ciemno, prawie noc" to jedna z najważniejszych powieści ostatnich lat. W 2019 doczekała się ekranizacji – film wyreżyserował Borys Lankosz. W rolę Alicji Tabor wcieliła się Magdalena Cielecka.

"Jej proza pokazuje prawdziwą siłę literatury."
/Olga Tokarczuk dla wyborcza.pl o "Ciemno, prawie noc"/

Oprawa twarda

Format: 140x205

Liczba stron: 512

Wydanie: czwarte (pierwsze w Znaku)

ISBN: 978-83-240-6159-4

Przeczytaj także

Joanna Bator na Festiwalu Literackim w Chinach
Jest nam niezwykle miło poinformować, że nasza znakomita Autorka Joanna Bator będzie jedną z głównych gościń rozpoczynającego się 27 listopada Szóstego Międzynarodowego Festiwalu Literackiego EU-Chiny - The 6th EU-China International Literary Festival.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.