Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Leszek Kołakowski

Chrześcijaństwo

Leszek Kołakowski nie był filozofem chrześcijańskim. Nigdy nie zadeklarował się jako członek żadnego z Kościołów chrześcijańskich i nie praktykował rytuałów religijnych. A jednak chrześcijaństwo jest w samym centrum zainteresowań polskiego filozofa od samego początku jego intelektualnej biografii i to właśnie problematyce chrześcijaństwa poświęci gros swoich tekstów na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Najpierw jako surowy krytyk, później „życzliwy adwersarz”, a w końcu przyjazny sojusznik i jeden z najwybitniejszych znawców teologii naszych czasów. Dlaczego chrześcijaństwo było takie ważne dla Leszka Kołakowskiego?
/fragment wstępu/

Książka ta to zbiór tekstów Leszka Kołakowskiego na temat chrześcijaństwa. Religii, którą uważał za „fundament naszej kultury”.

Leszek Kołakowski (1927-2009), historyk filozofii, profesor Uniwersytetu Warszawskiego do marca 1968, od 1970 roku Senior Research Fellow w All Souls College Uniwersytetu Oksfordzkiego. Laureat wielu międzynarodowych nagród. Autor m.in. książek "Obecność mitu", "Jeśli Boga nie ma…", "Bóg nam nic nie jest dłużny", "Świadomość religijna i więź kościelna".

Oprawa twarda

Format: 165x235

Liczba stron: 1200

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2018-09-03

ISBN: 978-83-240-5916-4

Przeczytaj także

Debata o „Chrześcijaństwie" Leszka Kołakowskiego
Czym jest chrześcijaństwo dziś i dlaczego wybitny współczesny filozof, który pozostawał poza Kościołem, właśnie temu tematowi poświęcił kilkadziesiąt lat?
Czy gdyby każdy człowiek postępował po chrześcijańsku, potrzebny byłby Dekalog?
Czy żyjemy już w po-chrześcijańskim czasie?
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.