Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Ewa Stachniak

Cesarzowa nocy. Historia Katarzyny Wielkiej

Tłumaczenie: Nina Dzierżawska

Niezapomniana opowieść, ukazująca nieznane, prywatne oblicze jednej z najpotężniejszych władczyń w dziejach

Kiedy młodziutka księżniczka Katarzyna przybyła na cesarski dwór, by poślubić przyszłego cara Piotra III, jej życie przestało należeć tylko do niej. Jej nieszczęśliwe małżeństwo było niewyczerpanym tematem dworskich plotek, a gdy szła pałacowymi korytarzami setki par oczu usiłowały przeniknąć jej suknię i odgadnąć, czy wreszcie udało jej się zajść w ciążę, by dać Rosji upragnionego następcę tronu.

Jako caryca szybko nauczyła się ukrywać wszystkie radości i smutki, bo każda słabość mogła zostać wykorzystana przez przeciwników w politycznej grze. Mimo to Katarzyna pozostała kobietą z krwi i kości, pełną zwyczajnych trosk, marzeń i namiętności.
Jak udawało jej się dokonać trudnych wyborów pomiędzy głosem serca a racją stanu? Czy władza i korona były dla niej ważniejsze niż rodzina i miłość?

Ewa Stachniak, autorka bestsellerowej powieści „Katarzyna Wielka. Gra o władzę”, opisuje rozterki carycy w mistrzowskiej, porywającej prozie. „Cesarzowa nocy” to niezapomniana opowieść, ukazująca nieznane, prywatne oblicze jednej z najpotężniejszych władczyń w dziejach. Intymna spowiedź cesarzowej, która miała wszystko, czego zapragnęła… a może wszystko, prócz najważniejszego?

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 144x205

Liczba stron: 480

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2014-10-06

ISBN: 978-83-240-2599-2

Tytuł oryginalny: Empress of the Night

Tłumaczenie: Nina Dzierżawska

Przeczytaj także

Publishers Weekly o „Bogini tańca"
Stachniak - autorka „Cesarzowej nocy" - umiejętnie splata fakty z fikcją w swojej nowej powieści o słynnych tancerzach baletowych: Wacławie i Bronisławie Niżyńskich.
>>> czytaj więcej
Najlepsza książka historyczna 2014
Cesarzowa nocy Ewy Stachniak werdyktem internautów zwyciężyła w plebiscycie organizowanym przez redakcje Histmag.org i Granice.pl.
>>> czytaj więcej
Katarzyna była Wielka
Polecamy wywiad z Ewą Stachniak, autorką książki Cesarzowa nocy, który ukazał się w Magazynie Świątecznym „Gazety Wyborczej".
>>> czytaj więcej
Ewa Stachniak w Krakowie
Z okazji premiery powieści Cesarzowa nocy. Historia Katarzyny Wielkiej autorka spotka się z czytelnikami 8 października w księgarni Matras przy Rynku Głównym.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dwór rozdanych ról
19 19
Katarzyna II jest jedną z moich ulubionych historycznych postaci - z wielką radością pochłaniam każdy tekst na jej temat, odnajduję nowe fakty i integruję te, które mam już w swojej głowie. Ewa Stachniak przekonała mnie do siebie swoją poprzednią książką o życiu carycy, "Katarzyna Wielka. Gra o władzę" - choć opowieść jest fabularyzowana, czytała się tak wspaniale, że absolutnie nie chciałam jej kończyć; miałam ochotę na więcej i żałowałam niezmiernie, że tekst ma swój finał krótko po przewrocie.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.