Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Aleksandra Szarłat

Celebryci z tamtych lat. Prywatne życie wielkich gwiazd PRL-u

Nieznane anegdoty
i opowieści z życia największych sław PRL

Skandalami z ich udziałem żył cały kraj. Kreowali trendy, spełniali się artystycznie, zadzierali z władzą i cenzurą, czasem szokowali. To dzięki nim socjalistyczna Polska, szary kraj z betonu, nabierał czasem zupełnie niezwykłych barw. Kalina Jędrusik, Daniel Olbrychski, Stanisław Mikulsku, Beata Tyszkiewicz, Maryla Rodowicz, Andrzej Łapicki, Wojciech Gąssowski i wielu innych. Czy można ich nazwać celebrytami? Oczy całego kraju zwrócone były właśnie ku nim.
Jak się bawili? Jak spędzali wolny czas? Skąd brali ekstrawagancje stroje? Czym jeździli? Gdzie należało bywać, by trafić do towarzyskiej śmietanki?

Aleksandra Szarłat maluje barwny portret celebryckiego świata minionej epoki, który wzbogaca cała masa żartobliwych anegdot opowiadanych przez samych bohaterów tamtych czasów. Wiele z nich nigdy dotąd nie była jeszcze publikowana!

Książka jest sentymentalną opowieścią o tym, jak wyglądało życie za kulisami ówczesnego showbiznesu, tak różnego, niejednokrotni ciekawszego od tego, który znamy współcześnie.

Plotki, historie prawdziwe i legendy o gwiazdach PRL-u układają się w pasjonującą opowieść o słodko-gorzkich czasach, które – choć bywały trudne – wciąż przez tak wielu darzone są ogromnym sentymentem.

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 464

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2014-08-25

ISBN: 978-83-240-2610-4

Opracowanie graficzne: Filip Kuźniarz

Przeczytaj także

Aleksandra Szarłat o "Celebrytach z tamtych lat"
4 września zapraszamy warszawiaków na spotkanie wokół książki Celebryci z tamtych lat. O życiu w minionej epoce opowiedzą wielkie gwiazdy PRL-u: Krystyna Kofta, Hanna Bakuła i Wojciech Gąsowski.
>>> czytaj więcej
Marek Hłasko takiego miejsca szukał po całym świecie

Do Kameralnej zaglądali dziennikarze i aktorzy, pisarze i poeci. W latach 50. było to w Warszawie miejsce kultowe. Fragment książki Celebryci z tamtych lat w tygodniku „Do Rzeczy".


>>> czytaj więcej

Recenzje

Celebryci z PRL-u
23 21
Podstawowe pytanie brzmi, czy w czasach PRL-u byli celebryci? Byli, byli, tylko inaczej się ich nazywało i postrzegało. Nie świecili twarzami na okładkach gazet i w telewizji, ale wiedli ciekawe często kontrowersyjne życie. Czasy były bowiem specyficzne....
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.