Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Castorp

Paweł Huelle

Castorp

Hans Castorp przybywa do Gdańska. Mimo ostrzeżeń wuja wsiada na statek w Hamburgu i rozpoczyna dziwną podróż. Podczas morskiej przeprawy towarzyszy mu trójka ekscentrycznych podróżników, którzy walczą o jego niewinną duszę. Młodziutki Hans nie wie jeszcze, że w Gdańsku sam będzie musiał o nią walczyć.
Castorp to jedna z najpiękniejszych książek Huellego, odsłaniająca tajemnice starego Gdańska, studenckiego Wrzeszcza i sopockiego raju dla kuracjuszy z początku XX wieku.
Dojrzewanie bohatera, jego pierwsza miłość i pierwsza obsesja splatają się tu z fascynacją miastem, które uwodzi i niszczy.
Powieść zainspirowana Czarodziejską górą Tomasza Manna, nominowana w roku 2008 do prestiżowej nagrody The Independent Foreign Fiction Prize.

Oprawa twarda

Format: 126x205mm

Liczba stron: 216

Data pierwszego wydania: 2009-10-26

ISBN: 978-83-240-1254-1

Opracowanie graficzne: Przemysław Dębowski

Przeczytaj także

Plebiscyt Radiowej Dwójki
Czarny ogród Szejnert, Podróże z Herodotem Kapuścińskiego i 16 innych książek Znaku w plebiscycie Programu II Polskiego Radia.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Gdy uczucia biorą górę nad rozsądkiem
56 20
Powieść, o której nie można powiedzieć że porywa. Powieść o której można powiedzieć że WSYSA. Wsysa z każdym kolejnym przeżyciem i doznaniem głównego bohatera. Akcja - o ile można tak powiedzieć - toczy się w uporządkowanym świecie statecznych mieszczan, których życie zależne od wychowania i konwenansów wywraca się do góry nogami w momencie, kiedy uczucia biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.