Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Betonowy ogród

Ian McEwan

Betonowy ogród

Tłumaczenie: Marek Obarski

Betonowy ogród jest debiutancką powieścią Iana McEwana, która przyniosła mu rozgłos, uznanie krytyki i sławę makabrysty. To gęsta, intensywna opowieść o czwórce dzieci, które po odejściu rodziców stopniowo przyjmują ich role. Zawieszone pomiędzy światem dzieciństwa i dorosłości dryfują przez dni sennego, upalnego lata.
W pełnej erotycznego napięcia atmosferze odizolowanego domu dojrzewają do własnej tożsamości, odkrywają seksualność i próbują odnaleźć się w relacjach z sobą i światem. Betonowy ogród to pełna mitologicznych tropów, znakomicie skonstruowana powieść współczesnego klasyka. Na podstawie tej książki w 1993 roku powstał film w reżyserii Andrew Birkina, a w 2008 roku adaptacja sceniczna. Echa powieści powracają także
w wydanej w 2007 r. powieści McEwana Na plaży Chesil.

Oprawa miękka

Format: 132 x 205 mm

Liczba stron: 200

Data pierwszego wydania: 2008-08-14

ISBN: 978-83-240-1011-0

Opracowanie graficzne: Marta Blachura

Tytuł oryginalny: The Cement Garden

Tłumaczenie: Marek Obarski

Recenzje

Opowieśc mroczna i imponująca
68 20
Jest to pełna mitologicznych tropów, znakomicie skonstruowana powieść o czwórce dzieci, które po odejściu rodziców stopniowo przejmują ich rolę. Próbują zmierzyć się z nową rzeczywistością i odnaleźć się w relacjach z sobą i światem.
>>> czytaj więcej
Głową w beton
60 25
Trach... jak uderzenie głową w beton. Tak się poczułam, kiedy zakończyłam czytać debiutancką powieść Iana McEwana „Betonowy ogród". Ostra i makabryczna treść powieści jest jak zwierzenia dorosłego dziecka z traumatycznych przeżyć z dzieciństwa.
>>> czytaj więcej
Motywów poznać nie można
56 23
„Betonowy ogród", debiutancka powieść brytyjskiego prozaika o ugruntowanej pozycji, nagrodzonego w 1998 r. jedną z najbardziej prestiżowych nagród literackich - Nagrodą Bookera, ukazał się po raz pierwszy trzydzieści lat temu. Określana jako „skandaliczna", „mroczna", „szokująca". Czy jednak powieść ta nie zasługuje na coś więcej, niż etykietowanie?
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.