Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Ballada o drobnym karciarzu

Lawrence Osborne

Ballada o drobnym karciarzu

Tłumaczenie: Anna Gralak

Nowa powieść jednego z najwybitniejszych pisarzy współczesnych

Makau, miasto ekskluzywnych kasyn, zostało stworzone dla ludzi takich jak lord Doyle. Outsiderów, wyrzutków, utracjuszy w chińskiej stolicy hazardu poszukujących ucieczki i zapomnienia. Doyle noce spędza na grze w bakarat i piciu, dnie przesypia w eleganckim hotelu. Topniejąca gotówka ma dla niego coraz mniejsze znaczenie, liczy się jedynie gra, w której można się zatracić, szukając satysfakcji zarówno w zwycięstwie, jak i w gorzkiej przegranej.

Młoda call girl, zapoznana przypadkiem w jednym z kasyn, niespodziewanie dla samego Doyle’a stanie się osobą, z którą połączy go nić porozumienia i która jako pierwsza usłyszy prawdę o jego przeszłości. Prawdziwa relacja między nimi wyda się obojgu obietnicą odkupienia. Jednak w świecie pozorów i sztuczności zaufanie nie może być niczym trwałym.

Książka Osborne’a, podobnie jak pamiętne dzieła Dostojewskiego i Grahama Greena, wpisuje się w znakomitą tradycję powieści opowiadających o nałogu, a także o samotności oraz winie, która ciąży na całym życiu.

Oprawa twarda

Format: 144x205

Liczba stron: 272

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-04-11

ISBN: 978-83-240-3615-8

Tytuł oryginalny: The Ballad of a Small Player

Tłumaczenie: Anna Gralak

Przeczytaj także

Nowe oblicze krytyki literackiej - płatny staż do zdobycia
Przygotowaliśmy konkurs dla studentów, w którym do wygrania jest płatny staż w wydawnictwie Znak, pakiety książek i czytnik Kindle. Co trzeba zrobić?
>>> czytaj więcej
Książki na majówkę - co zabrać ze sobą!
Wprawdzie tegoroczny długi weekend jest raczej krótki, ale jesteśmy pewni, że w te dni wolne od pracy chętnie sięgniecie po coś do czytania. Mamy dla Was kilkanaście znakomitych propozycji.
>>> czytaj więcej
Gra o wszystko
Lawrence Osborne, mieszkający w Bangkoku Brytyjczyk, jest pisarzem hazardzistą. Przecież nie każdy miałby odwagę, aby wyjść poza aktualnie obowiązujące schematy powieściowe i wrócić do formy klasycznego moralitetu.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.