Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Eduardo Mendoza

Awantura o pieniądze albo życie

Tłumaczenie: Tomasz Pindel

Wielka, międzynarodowa afera i skromny, hiszpański fryzjer. Czy uda się zapobiec zamachowi na Angelę Merkel?

Upalne hiszpańskie lato daje się we znaki mieszkańcom Barcelony niemal tak mocno jak wszechobecny kryzys finansowy. Damski fryzjer najchętniej spędziłby ten czas na słodkim nic nierobieniu w swoim bankrutującym salonie, ale kiedy jego bliski przyjaciel niespodziewanie znika, musi działać. Staje przed nim kolejne kryminalne wyzwanie.
Okazuje się, że zaginięcie wiąże się z grubą, międzynarodową aferą, w której stawką jest życie samej Angeli Merkel. Kanclerz Niemiec odkryje przed bohaterem swoje nieznane, romantyczne oblicze…

Data pierwszego wydania: 2013-05-06

Tytuł oryginalny: El enredo de la bolsa y la vida

Tłumaczenie: Tomasz Pindel

Przeczytaj także

Dni Mendozy w krakowskim Instytucie Cervantesa
20 kwietnia w Madrycie odbędzie się uroczyste wręczenie Eduardowi Mendozie nagrody Premio Cervantes 2016 - najważniejszego wyróżnienia literackiego w świecie hiszpańskojęzycznym, nazywanego hiszpańskim Noblem. Z tej okazji krakowski Instytut Cervantesa, którego biblioteka nosi imię pisarza, przygotowuje szereg wydarzeń i atrakcji związanych z twórczością Mendozy.
>>> czytaj więcej
Eduardo Mendoza laureatem Nagrody Cervantesa 2016
Uwielbiany w Polsce pisarz Eduardo Mendoza, został laureatem tegorocznej Nagrody Cervantesa, najważniejszego wyróżnienia literackiego w świecie hiszpańskojęzycznym przyznawanego za całokształt twórczości. Autora doceniono za wniesienie „nowego stylu narracji do hiszpańskiej beletrystyki".
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Zobacz zapowiedź najnowszej książki

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.